نماد آخرین خبر

بیشتر روان‌آب‌های اصفهان در جنوب این کلانشهر گزارش شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
بیشتر روان‌آب‌های اصفهان در جنوب این کلانشهر گزارش شد

ایرنا/ مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: امروز شنبه در پی بارش‌های رگباری در کلانشهر اصفهان، بیشتر روان‌آب‌ها از مناطق جنوبی از جمله سپاهان‌شهر، شیخ صدوق، میدان آزادی ( دروازه شیراز)، ملاصدرا و حکیم نظامی گزارش شد.

عصر امروز شنبه با شدت گرفتن بارش ها در کلانشهر اصفهان بویژه در مناطق جنوبی این شهر، بسیاری از معابر با آب‌گرفتگی و جاری شدن روان‌آب‌ مواجه و به اختلال در تردد و ایجاد ترافیک سنگین بویژه در خیابان ها و بزرگراه ها از جمله بزرگراه شهید دستجردی به سمت سپاهان‌شهر منجر شد.
همچنین تصاویر بسیاری از این آب‌گرفتگی ها و جاری شدن روان‌آب ها در اصفهان در شبکه های اجتماعی منتشر شده است بطوریکه در برخی از فیلم ها، مشاهده می شود که حجم زیادی آب از روی پل جنوبی سپاهان‌شهر (رو به روی سیتی سنتر) به داخل بزرگراه شهید دستجردی سرازیر شده و کاربران این صحنه را به مانند آبشار گِل و لای تشبیه کردند.
منصور شیشه‌فروش شنبه شب در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه حدود ۱۰۰ نقطه آب‌گرفتگی در کلانشهر اصفهان از شب گذشته تاکنون در پی بارش‌ها ایجاد شد، اظهار داشت: بارش‌های رگباری بصورت تگرگ امروز در سپاهان‌شهر، شیخ صدوق، میدان آزادی (دروازه‌شیراز)، حکیم‌نظامی و ملاصدرا صورت گرفت و روان‌آب‌ها در این نقاط بیشتر گزارش شد.
وی با بیان اینکه با استقرار یک جبهه هوای ناپایدار بر روی استان از شب گذشته بارندگی پراکنده را در قسمت های جنوب، شرق و شمال شاهدیم، خاطرنشان کرد: امروز با بارش‌های همرفتی به صورت نقطه‌ای در جنوب شهر اصفهان مواجه شدیم.
وی با تاکید بر اهمیت توجه به هشدارهای پلیس هنگام وقوع تندباد برای رانندگان، ادامه داد: به  همه شهرداری‌ های مناطق اصفهان اعلام شد که مسیر خروج و تخلیه آب را باز و از آب‌گرفتگی ها در محله ها و خیابان‌ها پیشگیری کنند و آتش‌نشانی در حالت آماده‌باش کامل باشد.
شیشه‌فروش به کنترل ترافیک توسط پلیس راه و راهور اشاره کرد و گفت: در ساعاتی با ترافیک سنگین در محورهای اصلی شهر مواجه شدیم.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان از بارش‌های بهاری بصورت رگباری، صائقه و تگرگ و راه افتادن سیلاب‌های نقطه‌ای تا روز دوشنبه خبر داد و افزود: با توجه به ورود عشایر به مناطق جنوبی و غرب استان و نزدیک شدن به کوهپایه‌ها برای چرای دام باید ملاحظات ایمنی برای آنها دیده شود.
نقشه‌های هواشناسی بیانگر فعالیت سامانه بارشی همچنان تا پایان روز یکشنبه بر روی استان است. بر این اساس در این مدت وضعیت جوی در اکثر مناطق به‌صورت قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید، رگبار پراکنده بهاری و احتمال رعد و برق پیش‌بینی می شود.
کلانشهر اصفهان حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today