نماد آخرین خبر

پیشنهاد خسارت معوض کشت برای کشاورزان خوزستانی به هیات دولت می‌رود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
پیشنهاد خسارت معوض کشت برای کشاورزان خوزستانی به هیات دولت می‌رود

ایرنا/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: پیشنهاد خسارت معوض کشت و استمهال وام‌های کشاورزی ارائه شده و امیدواریم این پیشنهادات در هیات دولت تصویب شود.

خدارحم امیری‌زاده، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در گردهمایی مدیریت خشکسالی در حوضه رودخانه کرخه با اشاره به کاهش بارندگی در خوزستان و استان‌های بالادست، اظهار کرد: آمارها و سوابق نشان می‌دهد همه مردم کشور دچار بحران آب هستند، با مشارکت مردم این مشکلات قابل حل است و قطعا با همدلی و تعامل و از خودگذشتگی می‌توانیم از این بحران‌ها گذر کنیم.
وی ممنوعیت کشت تابستانه در حوضه رودخانه کرخه را یادآور شد و اضافه کرد: هیچ آبی برای کشت‌های فصلی وجود ندارد که سازمان آب و برق بخواهد تحویل کشاورزان بدهد و این واقعیت را مشاهده کرده‌ایم.
امیری‌زاده با بیان اینکه تامین آب شرب و آب دام‌ها در حوضه کرخه در اولویت است، ادامه داد: اگر کشاورزان همکاری نکنند با بحران مواجه می‌شویم اما اگر رعایت کنند اتفاقی رخ نخواهد افتاد.
وی اظهار کرد: انتظار ما از کشاورزان همکاری و شکیبایی و صبر است تا در سال‌های آینده تفضل خدا شامل حال ما شده و با بارش‌های خوب جبران شود.
امیری‌زاده با بیان اینکه پیشنهادات و بسته‌های حمایتی برای کشاورزان ارائه شده که با همکاری مسئولان و تشکل‌های کشاورزی و انجمن‌های صنفی در حال پیگیری است، گفت: خسارت معوض کشت، استمهال تسهیلات بانکی و تسهیلات بانکی مدت‌دار کم‌بهره پیشنهاد شده که در حال پیگیری از وزارتخانه و استانداری است و امیدواریم این پیشنهادات در هیات دولت تصویب شود.
وی افزود: نبود آب ۱۰۰ درصد خسارت به کشاورزان وارد کرده و این کمک‌ها تنها تسکین هستند و امیدواریم در سال‌های آینده بارش‌های خوبی در پیش باشد.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today