نماد آخرین خبر

دستگیری قاتل فراری شهروند هیرمندی پس از ۱۳ سال فرار

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
دستگیری قاتل فراری شهروند هیرمندی پس از ۱۳ سال فرار

باشگاه خبرنگاران/ جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری قاتل فراری شهروند هیرمندی پس از ۱۳ سال فرار خبر داد.

سرهنگ مرتضی جوکار، جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: در پی یک وقوع یک فقره قتل مردی ۶۸ ساله با سلاح کلاش در سال ۱۳۸۸ توسط فردی ناشناس در روستای ملنگ حسن شهرستان هیرمند، موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان و شهرستان هیرمند قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد قاتل پس از ارتکاب جرم از استان خارج و به محل نامعلومی گریخته و هیچ گونه خبری از وی در دست نیست.
جانشین فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: از همان زمان وقوع قتل تحقیقات گسترده انتظامی برای کشف و دستگیری قاتل متواری ادامه داشت تا اینکه با بازخوانی مجدد پرونده و دعوت از شاکیان، پیگیری پرونده شدت بیشتری گرفت و کارآگاهان پلیس تحقیقات جامعی را در خصوص ابعاد جرم و شناسایی و محل اختفای قاتل انجام دادند.
جوکار گفت: در این راستا با استفاده از اقدامات فنی و تخصصی و بهره گیری از روش‌های نوین پلیسی مأموران موفق شدند ضمن شناسایی عامل قتل، او را در ایستگاه راه آهن استان کرمان مشاهده و تحت کنترل نامحسوس قرار دادند.
وی گفت: با شناسایی و رد زنی متهم بلافاصله پلیس آگاهی شهرستان هیرمند با اخذ نیابت قضایی و با همکاری پلیس آگاهی و پلیس راه آهن استان کرمان، متهم را در یک عملیات غافلگیرانه در ایستگاه راه آهن هنگام توقف قطار دستگیر کردند.
سرهنگ جوکار بیان کرد: متهم که ۳۳ سال سن دارد و اهل یکی از استان‌های شمالی کشور است در بازجویی‌های اولیه منکر هرگونه ارتکاب جرم شد، ولی در ادامه با مواجهه اسناد و مستندات پلیسی به ناچار به قتل در پی اختلاف قبلی با مقتول اعتراف کرد که پس از تشکیل پرونده فرد دستگیر شده تحویل مراجع قضائی و سپس روانه زندان شد.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today