نماد آخرین خبر

کمبود روغن خوراکی در بازار اهواز

منبع
ايرنا
بروزرسانی
کمبود روغن خوراکی در بازار اهواز

ایرنا/ کمبود روغن خوراکی با برندهای مختلف در بازار اهواز باعث سردرگمی مردم، اصناف و اتحادیه‌ها برای تامین این کالای ضروری و پر مصرف خانوارها شده است.

کمبود روغن خوراکی در بازار اهواز و دیگر شهرهای خوزستان باعث شده تا فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای به هر نفر تنها یک عدد روغن خوراکی یک لیتری عرضه کنند که این کمبود عرضه گله مندی شهروندان را به ویژه در ایام ماه مبارک رمضان به دنبال داشته است.
کمبود روغن خوراکی در استان خوزستان در حالی رقم خورد که از چندی پیش با انتشار شایعه افزایش قیمت کالاها بعد از ماه مبارک رمضان، برخی شهروندان بیش از نیاز خود اقدام به خرید و ذخیره سازی این کالا نمودند. 
دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز در خصوص کمبود روغن خوراکی گفت: روغن خوراکی در بازار اهواز بسیار کمیاب شده است و یکی از دلایل آن طبق اطلاعات دریافتی، درخواست افزایش قیمت این کالا از سوی کارخانه‌های تولید روغن خوراکی است.
ابوالقاسم کوره چینی افزود: کارخانه‌های تولید روغن در استان‌های دیگر به تعهدات خود برای ارسال روغن به خوزستان عمل نکرده‌اند و این موضوع باعث کمبود این کالا در بازار این استان شده است.
وی بیان کرد: نظارت بر عرضه روغن خوراکی از مرحله تولید تا توزیع بر عهده سازمان جهاد کشاورزی است و روغن خام نیز با دستور این سازمان بین کارخانه‌های تولید روغن خوراکی توزیع می‌شود، به همین منظور سازمان جهاد کشاورزی باید پاسخگوی کمبود این کالا در بازار باشد.
دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز با اشاره به اینکه بنکداران اهواز نیز نسبت به نبود روغن خوراکی معترض هستند ادامه داد: مکاتباتی در این رابطه با سازمان جهاد کشاورزی و استانداری خوزستان انجام شده‌ تا این مشکل هرچه زودتر در استان برطرف شود.
وی افزود: روغن خوراکی تولید کارخانه‌های خوزستان به صورت سهمیه بندی در استان و سایر استان‌ها توزیع می‌شود و جوابگوی نیاز این استان نیست.

  
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today