نماد آخرین خبر

شاخص فوتی‌های کرونا هرمزگان در پایین ترین حد خود قرار دارد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
شاخص فوتی‌های کرونا هرمزگان در پایین ترین حد خود قرار دارد

ایسنا/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: همچنان شاخص فوت در پایین ترین حد خود قرار دارد که امیدواریم به زودی به صفر برسد.

دکتر فاطمه نوروزیان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: در مقایسه دو هفته اخیر کلیه شاخص‌های مربوط به بیماری کرونا رو به کاهش بود، در شاخص تست و غربالگری ۱۹ درصد کاهش داشتیم و در شاخص شناسایی موارد مثبت نیز با ۴۸ درصد کاهش مواجه بودیم که این کاهش شناسایی موارد مثبت نشانه بسیار خوبی از کاهش گردش ویروس در استان است.
وی بیان کرد: شاخص تعداد موارد بستری نیز در هفته اول اردیبهشت نسبت به هفته آخر فروردین کاهش ۱۸ درصدی داشته است.
نوروزیان اضافه کرد: بنا به گزارش معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مراجعه سرپایی به کلینیک ها نیز  ۳۸ درصد کاهش پیدا کرده و درصد مثبت شدن تست ها از ۱۳ درصد به ۹ درصد رسیده است که این ۴ درصد کاهش شاخص موارد درصد مثبت شدن تست‌ها از نظر اپیدمیولوژی نشانه بسیار خوبی از کاهش گردش ویروس و بیماری در جامعه است.
وی ادامه داد: موارد بستری در آی‌سی‌یو ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است و در نهایت در هفته آخر فروردین ماه یک مورد فوتی ثبت شد که در هفته گذشته به دو مورد افزایش پیدا کرد. همچنان شاخص فوت در پایین ترین حد خود قرار دارد که امیدواریم به زودی به صفر برسد.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در پایان عنوان کرد: از نظر رنگ بندی هم اکثر شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار دارند. شهرستان قشم و بندرلنگه رنگ آبی  و جزیره هرمز و شهرستان ابوموسی به رنگ نارنجی هستند. امیدواریم با ادامه روند واکسیناسیون و تکمیل آن و همچنین رعایت پروتکل های بهداشتی بتوانیم استان و کشوری سبز و عاری از کرونا داشته باشیم.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today