نماد آخرین خبر

آبگرفتگی در۱۰۰ نقطه اصفهان؛ رودخانه‌های فصلی میمه ومورچه خورت پرشد

منبع
مهر
بروزرسانی
آبگرفتگی در۱۰۰ نقطه اصفهان؛ رودخانه‌های فصلی میمه ومورچه خورت پرشد

مهر/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: روز گذشته علاوه بر معابر شهری ۱۰۰ نقطه ساختمانی در جنوب شهر اصفهان دچار آبگرفتگی شد.

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به بارش‌های روز گذشته در استان اصفهان اظهار داشت: سامانه بارشی از روز جمعه وارد استان شده و از عصر جمعه فعالیت‌هایی را در جنوب و مرکز استان داشته است.
وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه روز گذشته در مرکز استان شدت گرفت، افزود: بارش‌های این سامانه رگباری، ناگهانی و نقطه‌ای بود و از این رو رواناب‌های زیادی را ایجاد کرد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه روز گذشته در سپاهانشهر و بزرگراه‌ها و خیابان‌های جنوب اصفهان شاهد وقوع رواناب‌ها و سرریز شدن آن از روی پل‌ها بودیم، ابراز داشت: معابر، گذرگاه‌ها و نقطه مسکونی و تجاری نیز در این محدوده دچار آبگرفتگی شدند.
وی با بیان اینکه ورود نیروهای امدادی و خدماتی برای مدیریت حوادث ناشی از رواناب‌های روز گذشته مناسب بود، ادامه داد: روز گذشته رواناب‌ها مشکلاتی را در زمینه تردد و ورود آب به ساختمان‌ها ایجاد کرده بود که برطرف شد.
شیشه فروش با بیان اینکه بارش‌های روز گذشته خسارت جدی به همراه نداشت، افزود: باید توجه داشت که این بارش‌ها منجر به پر شدن رودخانه‌های فصلی در میمه و مورچه خورت شد که خسارتی را نیز به همراه نداشت.
وی با بیان اینکه امروز و فردا نیز بارش‌های رگباری در شمال و شمال شرق استان پیش‌بینی می‌شود، گفت: برای روزهای پنجشنبه و جمعه نیز تندباد و گرد و غبار برای اکثر مناطق استان پیش بینی شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه شهرداری‌ها و دستگاه‌های امدادی تا دوشنبه در حالت آماده باش هستند، اضافه کرد: از سوی دیگر نیز شهرداری‌ها اجرای طرح جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی را باید هر چه زودتر در دستور کار قرار دهد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today