نماد آخرین خبر

بیش از ۸۹۷ هزار متر مربع از اراضی ملی در گچساران رفع تصرف شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
بیش از ۸۹۷ هزار متر مربع از اراضی ملی در گچساران رفع تصرف شد

ایرنا/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: ۸۹۷ هزارو ۱۱۸ متر مربع از اراضی ملی این شهرستان از ابتدای سال گذشته تاکنون از دست افراد سودجو رفع تصرف شد.

مجید نظری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران اظهار کرد: این مقدار اراضی ملی با صدور احکام قضایی و تلاش یگان حفاظت منابع طبیعی از دست ۴۴ سودجو خارج شد.
وی بیان کرد: این زمین های ملی در مناطق مختلف شهرستان رفع تصرف شده است.
نظری بیان کرد: با هوشیاری و پیگیری یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان این افراد متخلف شناسایی و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و حکم قطعی برای آنان صادر شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران تصریح کرد: ۴۸ پرونده تخلف در زمینه تصرف اراضی ملی در سال گذشته تاکنون در عرصه منابع طبیعی این شهرستان تشکیل و برای پیگیری های قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است.
نظری ادامه داد: این تعداد متخلفان اقدام به تصرف یک میلیون و ۳۳ هزارو ۹۸۷ متر مربع اراضی ملی کرده بودند.
وی گفت: ۱۱۲ پرونده تخلف در عرصه منابع طبیعی این شهرستان سال گذشته تاکنون تشکیل شد و متخلفان برای پیگیری های قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران افزود: ۵۴ درصد از این پرونده ها در زمینه تخریب و تصرف عدوانی اراضی ملی و مابقی در حوزه قطع و آتش زدن درختان و چرای دام مازاد بوده است.
نظری ابراز کرد: افرادی که قصد خرید زمین به ویژه اراضی بدون سند رسمی را در گچساران دارند باید قبل از خرید به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان مراجعه کننده و از ملی نبودن اراضی مطمئن شوند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today