ایرنا/ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: از سال گذشته تاکنون یک هزار و ۶۱۲ دستگاه ماینر غیرمجاز به ارزش حدود ۵۲۰ میلیارد ریال در استان کشف و ضبط شده است.

هیوا لهونیان، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان با اشاره به اینکه با کشف این تعداد دستگاه ماینر، پنج مگاوات در مصرف برق صرفه جویی شده است، اظهار کرد: بیشترین تعداد ماینر غیرمجاز کشف شده در این مدت مربوط به مریوان با ۳۲۰ دستگاه بوده است.
وی اضافه کرد: شرکت توزیع برق با تشکیل اکیپ های ویژه و با کمک نیروی انتظامی، برای جلوگیری از سواستفاده های احتمالی، نظارت بر مناطق مشکوک و پرمصرف برق را تشدید کرده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان یادآور شد: این دستگاه‌ها علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه ارزان، خسارت زیادی به شبکه توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی ناخواسته را سبب می شود.
لهونیان ضمن تاکید بر برخورد جدی و قانونی با مراکز غیرمجاز سرقت انرژی با همکاری مراجع قضایی و انتظامی از مشترکان خواست در صورت مشاهده مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز، باشماره ۱۲۱ تماس گرفته یا آن را از طریق شماره همراه ۰۹۳۵۴۰۲۱۷۸۰ اطلاع دهند و تا سقف معینی پاداش دریافت کنند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online