دختران قهرمان/ اطلاعات دریافتی درباره یکتا جمالی، وزنه بردار لنجانی مفقودشده ایران در خاک یونان حاکی از سفر او به اروپای غربی و تقاضای پناهندگی او به آلمان است.

یکتا جمالی، نایب قهرمان لنجانی وزنه برداری زنان جوانان جهان در یونان، بر اساس گزارش ها به آلمان تقاضای پناهندگی ارائه کرده است.
روز چهارشنبه بود که زمزمه ها در مورد مفقود شدن او در خاک یونان، محل برگزاری مسابقات وزنه برداری جوانان جهان به گوش رسید و از آن زمان، منابع رسمی در داخل ایران واکنشی به این موضوع نداشتند.
اکنون خبر رسیده یکتا جمالی یونان را به مقصد اتریش ترک کرده و سپس از آلمان تقاضای پناهندگی کرده است. موفقیت های ورزشی او و سوابقش او را در موقعیت مناسبی برای دریافت پناهندگی قرار می دهد.
یکتا جمالی دوشنبه گذشته در مسابقات جوانان جهان، مدال نقره حرکت یک‌ضرب دسته ۸۷ کیلوگرم را به دست آورد در حالی که سال گذشته نیز ۳ مدال برنز جوانان جهان را کسب کرده بود.
برخی منابع می گویند جمالی از زمان ناپدید شدن در یونان هیچ تماسی با خانواده اش نداشته؛ اما سرانجام به آنها اطلاع داده است که قصد اقامت در آلمان را دارد.
در صورت نهایی شدن پناهندگی یکتا جمالی به آلمان، ورزشکار مستعد دیگری از ایران به جمع پناهندگان ورزشی می پیوندد. این، موضوعی است که مسئولان در ایران باید به طور جدی به آسیب شناسی آن بپردازند.
یکتا جمالی یک استعداد فوق العاده برای وزنه برداری ایران بود. از دست دادن او برای ورزش ایران یک لطمه بزرگ است. یکتا جمالی، خانواده او و فدراسیون وزنه‌برداری تاکنون واکنشی به این موضوع نداشته‌اند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today