کرمان نو/ مدیر امور آبفای شهرستان زرند گفت: به‌سبب مصرف بالای آب در زرند، مجبور به باز و بسته کردن مخزن در شب‌ها برای مدیریت آب بودیم.

محمد جمالی زاده، مدیر امور آبفای شهرستان زرند اظهار کرد: به‌سبب مصرف بالای آب در زرند، مجبور به باز و بسته کردن مخزن در شب‌ها برای مدیریت آب بودیم.

وی گفت: اتصالات مخزن آب شهر زرند هم‌اکنون برقرار شده و امروز مشکل قطعی آب برطرف می‌شود.
او با اشاره به فعالیت ۲۴ ساعته بدون استراحت کارکنان این شرکت برای رفع نقص به وجود آمده گفت: با وجود آنکه از بامداد جمعه ساعت ۲ شب شیر مخزن رابستیم، اما مردم شهر زرند حتی در بالادست بعضا تا دیروز صبح آب داشتند.
او با قدردانی از کمک ادارات و نهاد‌های مختلف شهرستان برای حل این معضل گفت: اتصالات 2 مخزن ۵۰۰ و ۷۰۰ آبفا زرند بر اثر باز و بسته کردن مستمر مستهلک شده و دچار شکستگی شد.
او گفت: الگوی مصرف استاندارد برای هر نفر ۱۵۰ مترمکعب در روز است؛ اما در زرند این میانگین ۲۵۰ مترمکعب است ومشکل مصرف بالا باعث شده شب‌ها مخازن اصلی آب را ببندیم و هرروز صبح مخزن باز شود و این عمل باعث استهلاک اتصالات و در نتیجه شکستگی این اتصال شده است.
او افزود: هم اکنون مشکل رفع شده و مخزن باز شده است و امیدواریم مشکلی پیش نیاید.
جمالی زاده گفت: ۱۳ تانکر سیار آب رسانی از شهرستان‌های کرمان، کوهبنان، راور، بردسیر، شهرداری زرند وزغالسنگ دیروز و امروز برای کمک به رفع کمبود آب به ما کمک کردند.
به گفته مدیرامور آبفا زرند، با کمک تجهیزات سنگین شهرداری زرند ودیگر نهاد‌ها موفق شدیم این بحران را پشت سر بگذاریم.
او خواستار توجه مردم به مدیریت مصرف آب برای جلوگیری از اتفاقات مشابه بعدی شد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar