تسنیم/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از بهبود رنگ‌بندی کرونایی در این استان خبر داد و گفت: در حال‌حاضر ۱۲ شهرستان زرد و ۱۰ شهرستان آبی هستند و کلان‌شهر اصفهان نیز از جمله شهرهای آبی کرونایی است.

پژمان عقدک، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، از بهبود رنگ‌بندی کرونایی در این استان خبر داد و گفت: در حال‌حاضر ۱۲ شهرستان زرد و ۱۰ شهرستان آبی هستند و کلان‌شهر اصفهان نیز از جمله شهرهای آبی کرونایی است.

وی با اشاره به آخرین رنگ‌بندی کرونایی مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، گفت: خوشبختانه نقشه کرونایی اصفهان زرد و آبی است و هیچ رنگ نارنجی و قرمز از 24 اردیبهشت ماه وجود ندارد.
وی افزود: در حال حاضر 12 شهرستان اردستان، بویین‌میاندشت، تیران و کرون، چادگان، خوانسار، خور، دهاقان، سمیرم، فریدن، فریدون‌شهر، مبارکه، نائین و نطنز در وضعیت زرد قرار دارند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه 10 شهرستان آبی هستند، گفت: شهرستان‌های اصفهان، برخوار، خمینی‌شهر، شاهین‌شهر، شهرضا، فلاورجان، گلپایگان، لنجان، مبارکه و نجف‌آباد به رنگ آبی کرونایی درآمدند.
عقدک ادامه داد: در 24 ساعت گذشته 862 مورد نمونه کرونا در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گرفته شده که از این تعداد 85 مورد مثبت اعلام شدند.
وی تصریح کرد: در همین بازه زمانی 30 بیمار کرونایی ترخیص و 36 بیمار کرونایی به بیماران قبلی افزوده شدند که مجموع آنها به 122 بیمار رسیده که نسبت به هفته‌های گذشته روند کاهشی دارد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به اینکه مدتی است فوتی‌های کرونایی به صفر رسیده، گفت: خوشبختانه مورد فوتی قطعی در اثر ابتلا به کرونا در چند روز اخیر گزارش نشده و امیدواریم همچنان این روند کاهشی در موارد ابتلا، بستری و فوتی ادامه دار باشد و تمام شهرستان‌ها در وضعیت سفید قرار گیرند.
عقدک افزود: روند بستری بیماران بدحال در بخش‌های مراقبت ویژه هم کاهشی است و در حال حاضر 23 بیمار بدحال کرونایی در حال درمان هستند.
وی خاطرنشان کرد: تا کنون یک میلیون و 464 هزار و 939 مورد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به ثبت رسیده که 205 هزار و 704 نفر آنها بستری، 139 هزار و 48 نفر بهبود و 11 هزار و 671 نفر هم با آزمایش مثبت کرونا فوت شدند.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today