ایرنا/ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: با افزایش ماشین‌آلات و کارگاه‌های اجرایی از سوی پیمانکار روند اجرای پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان سرعت می یابد.

محمد ضروری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان در حاشیه بازدید از سد تالوار و پروژه انتقال آب این سد به همدان که با حضور معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران، استاندار و جمعی از مسئولان استان همدان انجام شد، به خبرنگار ایرنا افزود: با حمایت های استاندار، اتحاد همه مسئولان و همکاری قرارگاه خاتم الانبیا(ص) به عنوان پیمانکار پروژه، امیدواریم طرح آبرسانی به همدان از سد تالوار به زودی به مرحله بهره برداری برسد.
وی اظهار کرد: عملیات اجرایی این طرح در سال ۱۳۸۶ آغاز شد اما به دلیل برخی مشکلات و مسائل مالی به نتیجه نرسیده بود که با همت وزارت نیرو و دولت سیزدهم اجرای هرچه سریع تر این طرح در دستور کار قرار گرفته است.
ضروری تصریح کرد: مشکل کمبود لوله و خرید ورق از کارخانه فولاد مبارکه از موانع این پروژه بود که با پیگیری ها و دستور وزیر رفع شده و در روزهای آینده بخش زیادی از محموله مورد نیاز به پروژه تزریق می شود. 
وی با اشاره به اینکه عملیات انتقال، فرایند پیچیده و به طور کامل فنی است، افزود: سد تالوار وضعیت آبی خوبی دارد و اکنون با داشتن ۱۳۰ میلیون متر مکعب آب، شرایط مناسبی در راستان تامین آب منطقه دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان خاطرنشان کرد: مراحل ساخت ایستگاه پمپاژ شماره سه این طرح به اتمام رسیده و ایستگاه های شماره یک و ۲ نیز در مرحله ساخت قرار دارد. 
وی ادامه داد: در رابطه با تامین پمپ‌های مورد نیاز قرارداد چهار ماهه منعقد شده بود که با پیگیری صورت گرفته و دستور وزیر عملیات خرید و نصب نیز شتاب گرفت و قرارداد خرید و نصب سوله‌های مورد نیاز هم تنظیم شده است. 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: در قسمت‌های مختلف سد و پایین دست آن مانند تصفیه خانه، ایستگاه های پمپاژ و حفاری و انتقال اکیپ‌ها مشغول کار هستند و قرارگاه خاتم الانبیا(ص) با توان و امکانات خود فعال است.
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today