ایرنا/ مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همان‌طور که انتظار می‌رفت، بیشینه سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در زابل دیشب به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی در این شهر را هم‌اینک به ۱۵۰ متر کاهش داده است.

محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: همان‌طور که انتظار می‌رفت، بیشینه سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در زابل دیشب به ۱۰۸ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوغبار حاصل از آن شعاع دید افقی در این شهر را هم‌اینک به ۱۵۰ متر کاهش داده است.

وی گفت: وزش باد شدید ۸۳ کیلومتر بر ساعت در زهک از دیگر شهرهای شمال سیستان و بلوچستان نیز سبب خیزش گردوخاک و کاهش شعاع دید افقی به ۱۰۰ متر شد به طوری‌که براساس گزارش‌ها تردد در برخی مسیرها ارتباطی منتهی به این شهرستان با اختلال همراه شده است.
وی ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی همچنان وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان ادامه دارد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به مواج بودن دریای عمان تا روز یکشنبه خاطرنشان کرد: شرایط هشدار نارنجی صادر شده برای مناطق شمالی استان تا روز دوشنبه ادامه دارد؛ البته همزمان در سایر نقاط این استان احتمال وزش بادهای نسبتا شدید و افزایش غبار نیز وجود خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: تا روز دوشنبه هفته جاری کاهش تدریجی 5 تا 7 درجه‌ای دما در نواحی شمالی و مرکزی سیستان و بلوچستان انتظار می‌رود.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today