ایرنا/ سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: ۲ محموله روغن خوراکی در مجموع ۴۰۰ تن از استان‌های همجوار برای خراسان جنوبی تامین شده و در این استان عرضه کالاهای اساسی در وضعیت پایدار است.

جواد اشرافی سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی روز شنبه افزود: ۲۰۰ تن روغن از استان خراسان رضوی و ۲۰۰ تن نیز از استان کرمان تامین شده است و به جهت رفع نیاز بازار، تامین ۴۰ تن روغن دیگر از خراسان رضوی در دستور کار قرار دارد.
وی بیان کرد: فرآیند حمل برخی محموله‌ها از جمله از استان خراسان رضوی آغاز شده است و تا ساعاتی دیگر برای توزیع وارد استان می‌شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: محموله‌های حمل شده به استان توسط سازمان جهاد کشاورزی در اختیار مباشرین قرار می‌گیرد و مباشرین تمامی فروشگاه‌ها را پوشش خواهند داد.
وی تصریح کرد: خراسان جنوبی در حال حاضر از چهار قلم کالای مورد نظر در طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، در سه کالای مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات جزو تولیدکنندگان بنام کشور است و روغن تنها کالایی است که به منظور تنظیم بازار باید از خارج استان تامین شود.
اشرفی افزود: برای هیچ کالایی در استان با مشکل عرضه مواجه نیستیم و روغن نیز به میزان کافی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش و اتکا تامین شده است.
وی با اعلام اینکه امروز در ویترین فروشگاه‌های بزرگ استان از جمله اتکا و افق کوروش روغن قرار گرفته است گفت: تنها وقفه عرضه روغن در فروشگاه رفاه را به دلیل متمرکز بودن تامین کالاهای این فروشگاه داریم که با پیگیری‌های انجام شده این مشکل هم به‌زودی رفع می‌شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی درباره اینکه در برخی فروشگاه‌های استان قیمت روغن با نرخ قدیم و جدید عرضه می‌شود گفت: آنچه در سطح بازار مبنای نظارت و رصد تیم‌های بازرسی و نظارتی قرار دارد، قیمت‌های جدیدی است که از طرف سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به اصناف ابلاغ شده است.
وی خاطرنشان کرد: موجودی‌ کالاها در فروشگاه ثبت و ضبط شده و در فواصل زمانی مشخص دستگاه‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت موارد را احصا کرده و پیگیری را انجام خواهند داد.
اشرفی افزود: از ۱۰۰ درصد تولید مرغ خراسان جنوبی، ۳۰ درصد در استان مصرف و بقیه به استان‌های همجوار ارسال می‌شود، در زمینه تخم‌مرغ هم شرایط به همین گونه است و مازاد مصرف داریم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: در تولید لبنیات هم ۱۰۰ تن شیر روزانه به خارج استان ارسال می‌کنیم.
وی درخصوص وضعیت مرغ و تخم‌مرغ در فروشگاه‌های شهر بیرجند اظهار داشت: برخی فروشگاه‌ها به دلیل به فروش نرسیدن مرغ، رغبتی به تامین مرغ از کشتارگاه ندارند چراکه برخی مردم در هفته گذشته نیاز خود را تامین کرده‌اند ولی در حال حاضر مرغ و تخم‌مرغ در تمامی فروشگاه‌های استان موجود است.
اشرفی یادآور شد: در تامین مرغ استان مشکلی نداریم و در خراسان جنوبی هزار تن ذخیره‌سازی انجام شده و روزانه بیش از ۱۰۰ تن کشتار مرغ گرم هم انجام می‌شود، با وجود این شرایط شهروندان و مردم استان دغدغه‌ای درخصوص تامین مرغ نداشته باشند.
وی همچنین گفت: تعطیلی‌ واحدهای نانوایی که غیر از تعطیلی مجاز است، قطعا تخلف بوده و برخوردهای تعزیراتی شدید با آنها صورت خواهد گرفت.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: مردم گزارش نانوایی‌هایی که غیرقانونی تعطیل کرده‌اند را به سازمان‌های نظارتی اطلاع‌ دهند تا برخورد قانونی لازم صورت گیرد.
وی گفت: صنوف استان مراقب باشند جرایم تعزیراتی بازنگری و اصلاح شده و جریمه‌های جدید نسبت به قبل بسیار متفاوت و سنگین‌تر است.
اشرفی افزود: مشکلی در تامین و توزیع آرد نانوایی‌ها وجود ندارد چرا که اکثر نانوایی‌های استان تامین آرد خود را به‌صورت ماهانه انجام می‌دهند.
مشاهدات خبرنگاران نیز حاکی است امروز روغن خوراکی در فروشگاه‌های شهر بیرجند از جمله اتکا و افق کوروش موجود است.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today