رهیاب/ دادستان شوش گفت: از روز گذشته تا کنون بیش از ۴۰ تن روغن احتکار شده در انبارهای فردی شناسایی و کشف شد.

سجاد اسدی مهر، دادستان شوش در این باره اظهار کرد: پس از تشکیل پرونده قضائی برای متخلفین و پلمب فروشگاه های ذکر شده، روغن‌های مکشوفه وارد چرخه توزیع می‌شود.
وی افزود: در راستای دستورات رئیس قوه قضائیه مبنی بر «مقابله با گرانفروشی و احتکار» و کمک دستگاه قضائی به دولت در انجام اصلاحات اقتصادی به منظور جلوگیری از سوءاستفاده متخلفین مایحتاج عمومی مردم و با دستور قاطع دادستان مرکز استان از دو فروشگاه بزرگ توزیع و پخش روغن خوراکی در شهرستان شوش مقدار ۴۰ تُن روغن کشف و ضبط شد.
اسدی مهر گفت: مقرر شده در اسرع وقت با نظارت ادارات متولی، در خصوص نحوه توزیع این میزان روغن تصمیم‌گیری شود.
دادستان شوش ضمن تأکید بر قاطعیت دستگاه قضائی در برخورد با گران‌فروشان و محتکران، ادامه داد:تیم های نظارت بر بازار متشکل از نمایندگان تعزیرات حکومتی، اداره صمت، اتاق اصناف و نیروی انتظامی به صورتمیدانی از مراکز عرضه کالا، فروشگاه ها و انبارها بازدید کرده و ضمن رصد بازار، با تخلفات احتمالی در محل برخورد می‌کند.
وی تاکید کرد: برخورد با گرانفروشان، محتکران و افرادی که سعی دارند با اخلال در بازار، منافع نامشروع کسب کنند، ادامه دارد و دستگاه قضائی با این افراد و همچنین مسئولانی که با عدم انجام وظایف قانونی خود، در این خصوص مرتکب ترک فعل شوند برخورد می‌کند.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today