ایرنا/ سرپرست معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین از شرکت ۳۲ درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی استان در طرح سواد حرکتی خبر داد.

صالح یاوری سرپرست معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا منجر به اضافه وزن و چاقی دانش آموزان شده که اجرای طرح ارتقای سطح سواد حرکتی دانش آموزان راهکاری برای مقابله با این معضل است.
وی اظهار داشت: طرح سواد حرکتی شامل مراحل ارزیابی اولیه، مداخلات و ارزیابی ثانویه در خصوص افزایش توان جسمانی و ارتقای فعالیت‌های حرکتی دانش آموزان توسط مربیان تربیت‌بدنی و آموزگاران مدارس است.
یاوری تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری ۳۳ هزار و ۴۰۰ دانش آموز قزوینی در مقطع ابتدایی در این طرح شرکت کردند که نتایج بعد از بررسی کارشناسان تا پایان سال تحصیلی اعلام خواهد شد.
این مسوول افزود: همچنین سال گذشته طرح کوچ در قالب طرح کنترل وزن چاقی دانش آموزان اجرایی شد که امسال ۱۱ درصد از دانش آموزان چاق و ۲۱ درصد از دانش آموزان دارای اضافه وزن شناسایی شده از سال گذشته در طرح سواد حرکتی شرکت کردند.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح ملی معلمان تربیت‌بدنی و مدیران مدارس ابتدایی موظفند به بهترین شیوه‌های ممکن ارتقا و بهبود سواد حرکتی دانش آموزان را اجرا و نهادینه کنند.
یاوری اضافه کرد: همچنین سنجش وضعیت حرکتی و توسعه ویژگی‌های جسمانی دانش آموزان و افزایش سرانه فعالیت‌های بدنی دانش آموزان و اولیا از مهمترین فعالیت‌های اجرایی طرح سواد حرکتی توسط مربیان تربیت بدنی در مدارس است.
وی یادآور شد: در طرح سواد حرکتی راه رفتن صحیح، نشستن، لی‌لی کردن، جهیدن، پریدن و سایر حرکات بنیادی جسمانی به دانش آموزان آموزش داده شده است.
استان قزوین دارای ۲۵۳ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است .

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today