ایرنا/ مدیرکل تعزیرات حکومتی قم از توقیف یک دستگاه اتوبوس حامل ۲۲۰ جفت کفش کتانی قاچاق در این استان و محکومیت ۳۸ میلیارد ریالی متهم مربوطه خبر داد.

مهدی ریاضی، مدیرکل تعزیرات حکومتی قم اظهار کرد: ماموران کاشف در حین کنترل خودروهای عبوری در میدان ۷۲ تن به یک دستگاه خودروی اتوبوس مظنون که پس از توقیف و بازرسی از این خودرو، ۲۲۰ جفت کفش کتانی به ارزش یک میلیارد و ۷۹۰ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۵۵۰ ریال را به ظن قاچاق کشف و سپس مراتب جهت سیر مراحل رسیدگی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان قم ارسال شد.
وی ادامه داد: با تشکیل پرونده، شعبه نخست ویژه رسیدگی به تخلف‌های قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی قم، ضمن احضار متهم، به دلیل نکردن مدارک مثبته گمرکی، اتهام قاچاق را محرز و مسلم دانست.
ریاضی اضافه کرد: متهم علاوه بر ضبط محموله مکشوفه قاچاق به نفع دولت، با احتساب جزای نقدی بدل از ضبط خودرو، در مجموع به پرداخت مبلغ ۳۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی قم همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، محموله مکشوفهِ قاچاق توسط مرجع کاشف در اختیار اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکیِ استان قرار گرفت.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday