تسنیم/ مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: با توجه به گذر امواج ناپایدار تراز میانی جو رخداد تندباد لحظه‌ای، رشد ابرهای همرفتی و رگبار باران و رعد و برق و نیز جوی نسبتا ناپایدار با کاهش دمای هوا در استان ادامه‌دار خواهد بود.

سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با اشاره به پیش بینی وضعیت جوی استان اردبیل اظهار کرد: بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی نسبتاً پایدار طی امروز و فردا در غالب مناطق استان است.
وی افزود: بر این اساس آسمان استان طی مدت مذکور غالباً صاف تا نیمه ابری خواهد بود و ضمناً تا روز دوشنبه شاهد وزش باد جنوبی(گاهی تند) خواهیم بود که موجب افزایش نسبی دما به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان خواهد شد.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: طی روز دوشنبه با توجه به گذر امواج ناپایدار تراز میانی جو رخداد تندباد لحظه‌ای، رشد ابرهای همرفتی و رگبار باران و رعد و برق(در نواحی مستعد با احتمال بارش تگرگ و اصابت صاعقه) در ساعات بعد از ظهر و عصر پیش بینی می‌شود.
محمدی تصریح کرد: در روزهای سه شنبه و چهارشنبه  با نفوذ جریانات شمالی ضمن کاهش دمای هوا، همچنان جو استان نسبتاً ناپایدار خواهد بود.
وی اظهار کرد: روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده ضمن پایداری شرایط جوی، آسمان استان غالباً صاف بوده و دمای هوا روند افزایشی خواهد داشت؛ هر چند در ساعات بعدازظهر و عصر در مناطقی از استان(به ویژه مناطق شمالی و مرکزی) وزش باد دور از انتظار نیست.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: از حوالی ظهر دوشنبه با ورود سامانه ناپایدار جوی ضمن وزش باد تند تا نسبتاً شدید، آسمان استان بتدریج ابری شده و در مناطقی از استان رگبار باران را شاهد خواهیم بود. این سامانه بارشی قبل از ظهر سه شنبه از استان خارج می‌شود.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today