تسنیم/ رئیس پلیس فتا کردستان از شناسایی سودجویان و کلاهبردارانی که با شگرد ثبت‌نام جاماندگان یارانه معیشتی در فضای مجازی استان دنبال سوءاستفاده هستند، خبر داد و گفت: در صورت مشاهده با هرگونه تخلف، برابر قانون برخورد خواهیم کرد.

سرهنگ مهدی دانش‌پور، رئیس پلیس فتا کردستان از کلاهبرداری با شگرد ثبت‌نام جاماندگان یارانه معیشتی در فضای مجازی استان خبر داد و اظهار کرد: همکارانم شناسایی سودجویان و کلاهبرداران که همواره دنبال سوءاستفاده هستند را کاملاً در دستور کار قرار داده و در صورت مشاهده با هرگونه تخلف، برابر قانون برخورد خواهیم کرد.
وی افزود: خوشبختانه تاکنون کسی در این رابطه به پلیس فتا استان کردستان مراجعه نکرده و پرونده‌ای تشکیل نشده است.
رئیس پلیس فتا استان کردستان گفت: با توجه به طرح واریز یارانه معیشتی دولت به دهک‌های مختلف مالی کشور و عدم واریز یارانه برای برخی از دهک‌های اعلامی این احتمال وجود دارد که در روزهای آینده شاهد استفاده جملاتی همچون "ثبت‌نام یارانه، ویرایش اطلاعات یارانه بگیران، جاماندگان یارانه معیشتی" و .... در فضای مجازی یا خیابان‌های سطح شهر توسط افراد سودجو و کلاهبردار باشیم.
دانش‌پور اعلام کرد: در این‌روزها ارسال پیامک های جعلی، ارائه لینک‌های ثبت‌نام، هدایت به درگاه‌های بانکی جعلی و معرفی اپلیکیشن‌های مختلف توسط مجرمان سایبری دور از انتظار نیست اما از همه شهروندان فهیم کردستانی درخواست می‌شود که به هیچ وجه به این پیامک‌ها توجهی نکنند و گولِ کلاهبرداران را نخورند.
وی یادآور شد: شهروندانی که به هر دلیلی ابهام یا اعتراضی نسبت به یارانه اختصاص یافته دارند، به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و اعتراض خود را ثبت کرده و تحت هیچ شرایطی پیامک‌های دریافتی روی گوشی‌های خود را باز نکنند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online