ایرنا/ رئیس حوضه آبریز کارون بزرگ گفت: تکمیل طرح آبرسانی غدیر، آب شرب چهار میلیون ۷۰۰ هزار نفر جمعیت شهری و روستایی معادل ۵۲ درصد از جمعیت استان خوزستان تا افق سال ۱۴۲۵ را تامین خواهد کرد.

فراز رابعی، رئیس حوضه آبریز کارون بزرگ در این باره تشریح کرد: زمان اجرای این طرح در برآوردهای اولیه ۳۰ ماهه بوده اما پیرو سفر رئیس جمهور و تاکید وزیر نیرو مبنی بر استفاده از حداکثر ظرفیت فنی و تخصصی و با بازنگری طرح، فشرده سازی و اجرای عملیات موازی زمان اجرای این پروژه به ۹ ماه کاهش یافته است.
وی ادامه‌ داد: با اتمام این مرحله از طرح غدیر و اتصال به رودخانه دز، آب با کیفیت بهتر از قبل تامین خواهد شد.
رئیس حوضه آبریز کارون بزرگ با اشاره به تعیین جبهه های کاری طرح میان مدت آبرسانی غدیر، خاطرنشان‌کرد: این طرح در سه جبهه عملیاتی شامل احداث ایستگاه پمپاژ w۲ شبکه آبیاری دز و ساخت خطوط انتقال از ایستگاه پمپاژ مذکور تا ایستگاه پمپاژ «ام الدبس»، توسعه ایستگاه پمپاژ ام الدبس و احداث ایستگاه پمپاژ «شهید چمران» در حال اجرا است و تاکنون ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
رابعی گفت: با توجه به خشکسالی گسترده در حوضه رودخانه کرخه و وقوع تنش آبی در این رودخانه در تابستان پیش رو، پیش بینی لازم برای تکمیل و اتصال شهرها و روستاهای پایین دست کرخه به طرح غدیر انجام شده است.
وی یادآور شد: اکنون اغلب روستاهای مسیر این رودخانه به خط انتقال آبرسانی غدیر متصل شده و عملیات اجرایی روستاهای باقی‌مانده با انجام هماهنگی لازم با شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان، در حال انجام است.

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today