ایرنا/ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: نصب تجهیزات پزشکی در بیمارستان کودکان مردانی آذر تبریز، نیازمند اخذ مجوزهای لازم و کافی از سوی سازمان انرژی اتمی است.

علی جنتی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اظهار کرد: نصب تجهیزات پزشکی در بیمارستان کودکان مردانی آذر تبریز، نیازمند اخذ مجوزهای لازم و کافی از سوی سازمان انرژی اتمی است.

وی دلیل اصلی تاخیر در نصب و راه اندازی تعدادی از دستگاه ها و تجهیزات پزشکی در این بیمارستان را مربوط به مسائل عمرانی و اخذ پروانه های ساختمانی دانست و افزود: این موضوع هیچ ارتباطی با مسائل مالی ندارد.
وی اظهار کرد: در حالی‌که بیمارستان کودکان مردانی آذر تبریز در محل جدید خود واقع در خاوران مرداد ماه پارسال افتتاح شده بود، اما بهره برداری آن از اواخر اسفندماه آغاز شد و بر همین اساس بدون صدور پروانه های ساختمانی ، صدور مجوز از سوی سازمان انرژی اتمی برای نصب و راه اندازی دستگاه های لیزری ممکن نیست.
جنتی با بیان اینکه هم اکنون مسئولان بیمارستان و مدیران مربوطه در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حال انجام کارهای اداری موضوع هستند، ادامه داد: پس از طی فرآیند اداری و کسب مجوز از سوی سازمان انرژی اتمی، نصب و راه اندازی دستگاه های مورد نظر میسر می شود.
وی تجهیز کامل بیمارستان کودکان مردانی آذر را یکی از دغدغه های اصلی و مهم دانشگاه علوم پزشکی تبریز خواند و با تاکید بر اینکه تمامی تلاش مجموعه بر همین امر استوار شده است، یادآور شد: اینکه هنوز موفق به نصب دستگاه ها و تجهیزات نشده ایم در حقیقت به معنی از دست رفتن زمان گارانتی(ضمانت) آنها است که بر همین اساس دغدغه و عجله ما بیش از دیگران است.
جنتی همچنین از رفع مشکلات مربوط به جاده دسترسی به بیمارستان کودکان با همکاری شهرداری و فرمانداری تبریز خبر داد و گفت: با پیگیری های دانشگاه علوم پزشکی و نیز فرماندار تبریز این مشکل نیز به زودی حل و فصل می شود.
به گفته وی ایجاد راه دسترسی و خیابان ۲۴ متری در جواز بیمارستان در دستور کار شهرداری منطقه ۹ تبریز قرار گرفته و عملیات اجرایی آن شروع شده است.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today