ایرنا/ رئیس مرکز بهداشت و درمان تفت گفت: ۲۲ درصد جمعیت این شهرستان را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل دادند و تفت مسن‌ترین شهرستان استان و دومین شهرستان مسن کشور است.

محمدرضا میرشمسی، رئیس مرکز بهداشت و درمان تفت تشریح کرد: تفت، ۹۳۶ خانواده تک فرزند دارد که ۷۰ درصد آنها دارای تحصیلات بالا هستند.
وی با بیان اینکه رشد جمعیت شهرستان نزدیک به صفر است، افزود: پنجره جمعیتی ۱۵ تا ۶۰ سال که به عنوان جمعیت مولد از آن یاد می شود در شهرستان ۵۶ درصد است که چنانچه این آمار به زیر ۵۰ درصد برسد خطرناک می شود.
رئیس مرکز بهداشت و درمان تفت با اشاره به اینکه در شهرستان ۲ هزار و ۱۶۰ جوان ۲۵ تا ۴۰ ساله مجرد داریم، تصریح کرد: کاهش سن ازدواج، فرزندآوری و کاهش فاصله بین فرزندان راهکاری برای افزایش جمعیت است.
وی اضافه کرد: در شهرستان ۳۲۰ زوج نابارور وجود دارد که پرداختن به معضلات ناباروری و درمان آن نیز نقش اساسی در این زمینه دارد.
تأمین آب آشامیدانی بهداشتی و سالم موضوع دیگر این نشست بود که رییس شبکه بهداشت و درمان تفت در این زمینه گفت: تأمین آب آشامیدنی سالم وظیفه دولت است و با توجه به نزدیکی فصل گرما و کمبود آب این موضوع اهمیت بیشتری دارد.
سیدمحمود واعظ پور اضافه کرد: باید دقت شود علی رغم کمبود آب شرب و امکانات کم آب سالم، تمیز و عاری از میکروب و مواد شیمایی به دست مردم برسد.
رئیس آب و فاضلاب تفت هم در این نشست گفت: در مناطق روستایی بخش مرکزی و گاریزات با ۱۰۰ حلقه چاه و ۱۷ قنات آب شرب ۱۴۳ روستا تأمین می شود که همه در مبدأ کلرزنی می شود و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
مهدی خلاصه زاده ادامه داد: آبرسانی سیار به روستاهای شهرستان نیز توسط سه تانکر انجام می شود که برای همه کلرزنی صورت می گیرد.


آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today