فارس/ رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی از کشف ۱۷ تن روغن خوراکی احتکار شده در انبار یکی از واحدهای صنفی در یکی از شهرستان اسفراین خبر داد.

حجت الاسلام براتی زاده، رئیس کل دادگستری خراسان شمالی اظهار کرد: با توجه به اجرای مرحله جدید طرح هدفمندی یارانه ها در کشور که با هدف توزیع عادلانه ثروت در جامعه و بهبود معیشت دهک های پایین جامعه و اقشار آسیب پذیر جامعه به انجام رسید، متاسفانه تعدادی از افراد سودجو و فرصت طلب نیز در این بحبوحه مبادرت به احتکار و خودداری از عرضه اقلام  کالاهای اساسی مورد نیاز مردم کرده اند، به طوری که اخیرا در جریان بازرسی از یک انبار نگهداری کالا در شهرستان اسفراین مقدار ۱۷ تن روغن خوراکی احتکار شده، کشف و ضبط  شد.
وی با اشاره به اجرای طرح پایش روند فعالیت های اقتصادی در  بازار، بیان کرد: متعاقب اجرای این طرح، ارشادات و توصیه های لازم به مدیران و مسؤولین دستگاه‌های اجرایی، عوامل نظارتی و  ضابطین ارائه شد متذکر گردید  با تشدید روند نظارت ها و بهبود سازوکارهای عرضه و توزیع کالاهای اساسی، وضعیت بازار ساماندهی و روند دسترسی مردم به اقلام مورد نیاز تسهیل شود.
رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی افزود: قبل از کشف این مقدار روغن احتکار شده، تعاملات و هماهنگی های لازم بین دستگاه های اجرایی و نظارتی به عمل آمد و شبکه تأمین و عرضه کالاهای اساسی مورد رصد و پایش قرار گرفت که در نتیجه آن ضمن شناسایی محل نگهداری کالاهای احتکار شده، دستورهای قضایی لازم به منظور اعمال مراقبت های دقیق صادر شد و سپس روغن های مورد اشاره ضبط و علاوه بر پیشگیری از خروج اقلام مکشوفه از استان، متهم نیز تحت پیگرد قانونی قرار گرفت و به همین اعتبار به مرجع ذی صلاح معرفی شد.
براتی زاده گفت: طی هماهنگی صورت گرفته با مدیران کل جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت استان و با توجه به شرایط فعلی بازار، مقرر شد کلیه روغن های مکشوفه با رعایت ضوابط و مقررات قانونی، تحت تمهیدات مراقبتی و تدابیر نظارتی لازم جهت مصرف عموم شهروندان به نحو مقتضی و متناسب به بازار عرضه گردد.
وی از دستگاه های متولی خواست بر بازار نظارت جدی تری اعمال کنند و اجازه ندهند افراد فرصت طلب و سودجو آرامش جامعه را برهم زنند.
رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی همچنین به اخلال گران نظام اقتصادی جامعه و محتکران هشدار داد و گفت: این افراد باید منتظر برخورد قاطع و جدی دستگاه قضایی باشند.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today