فارس/ بازرس‌کل استان کرمان گفت: افزون بر ۲۰۰ نفر از افرادی که جرم اختلاس، ارتشا، تحصیل مال نامشروع، تبانی در اموال دولتی، چپاول اموال دولتی و دزد اموال عمومی داشتند، در کرمان دستگیر شدند.

احمد آبیار، بازرس‌کل استان کرمان اظهار کرد: افزون بر ۲۰۰ نفر از افرادی که جرم اختلاس، ارتشا، تحصیل مال نامشروع، تبانی در اموال دولتی، چپاول اموال دولتی و دزد اموال عمومی داشتند، در کرمان دستگیر شدند.

وی گفت: هدایت و همکاری با مدیران دستگاه‌های اجرایی از وظایف سازمان بازرسی است و سازمات بازرسی همچنین، تذکردهنده، دلسوز، ناظر و مشاوری امین است.
وی بیان کرد: در دولت آیت‌الله رئیسی شعار اصلی مبارزه با فساد است و قوه قضاییه در کنار دولت است و از سیاست‌های دولت حمایت می‌کند.
آبیار از اصلاح یارانه‌ها به‌عنوان اقدامی شجاعانه از سوی دولت رئیسی نام برد و ابراز کرد: یکی از کارهای بازرسی نظارت بر واردات کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی بود، زیرا فساد بالایی در واردات و توزیع بود.
وی اضافه کرد: افرادی از بیرون با همکاری نیروهای اداری نهاده‌ها را دریافت و در بازار آزاد به فروش می‌رساندند و میلیاردها تومان به جیب زدند‌.
بازرس کل استان کرمان ادامه داد: افرادی که منافعشان قطع شده است کارشکنی و تشویش اذهان عمومی می‌کنند تا تصمیم خوب نظام به نتیجه نرسد.
آبیار با اشاره به نام‌گذاری سال جاری با عنوان تولید دانش بنیان از حمایت سازمان بازرسی استان کرمان از شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.
وی اظهار کرد: مشکلات سرمایه‌گذاران را مورد بررسی قرار می‌دهیم و در سال گذشته با همکاری دستگاه قضایی، دادسرا و پلیس امنیت اقتصادی و سازمان اطلاعات سپاه برخوردهای قاطعانه با متخلفان در دستگاه‌های اداری شده است.
آبیار تصریح کرد: افزون بر ۲۰۰ نفر از افرادی که اختلاس، ارتشا، تحصیل مال نامشروع، تبانی در اموال دولتی، چپاول اموال دولتی و دزد اموال عمومی بودند را شناسایی و به مراجع قضایی معرفی کردیم و در بین این افراد همچنین اشخاص شاخص و با ادعا بودند.
وی عنوان کرد: ۵۰۰ مورد بازرسی از دستگاه‌های دولتی طی 2 سال گذشته داشته‌ایم و بسیاری از مجرمان به حبس طویل‌المدت محکوم شدند.
مدیرکل بازرسی استان کرمان بیان کرد: اشخاصی که در بحث مبارزه با فساد آسیب می‌بینند، می‌خواهند چوب لای چرخ فردی بگذارند که میدان‌دار مبارزه با فساد می‌شود، اما ما کارمان را همچنان قاطع و با قدرت ادامه می‌دهیم.
آبیار ابراز کرد: بسیاری از حساب‌های شرکت‌های بزرگ به استان کرمان آمده است و مشکلی نداریم و اما برای شهرداری‌ها نیز سازمان بازرسی ورود کرده است و بیشترین برخورد با نیروهای شهرداری‌هاست زیرا تعدادشان نسبت به دیگر دستگاه‌ها بالاست.
وی بیان کرد: 3 گزارش در خصوص میدان آزادی به شهرداری فرستادیم و آنها نیز ایرادها و آسیب‌ها را برطرف کردند.
مدیرکل بازرسی استان کرمان اظهار کرد: زمین‌خواری از اختلاس و قاچاق هم بدتر است؛ زیرا زمین‌خوار زمینی را در موقعیت خوب تصرف می‌کند و سود زیادی دارد‌.
آبیار در پاسخ درباره شایعات متعدد درباره بازداشت خودش، بیان کرد: شایعات بعد از اینکه عده‌ای از زمین‌خواران بازداشت شدند بیشتر شد تا ضعفشان را جبران کنند. این شایعات را افرادی مطرح می‌کنند که پشت این قضیه بودند یا به دستگاه قضایی معرفی شدند، یا دارای پرونده فساد هستند و یا زخم خورده هستند و ما جلوی سواستفاده آنها را گرفته‌ایم و توقع بیش از این نیست. 
وی از اهمال و سهل‌انگاری در وظیفه به‌عنوان بیشترین فراوانی جرایم دولتی در استان کرمان نام برد و ادامه داد: پرونده‌هایی که سازمان بازرسی به آنها رسیدگی می‌کند با حضور کارشناسان متخصص است و مدت‌ها مستندسازی می‌شود و درصد خطا در تشکیل پرونده و دستگیری افراد بسیار کم است‌.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar