فارس/ فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از کشف یک تن و 160 کیلوگرم مواد افیونی در درگیری تکاوران پلیس این استان با قاچاقچیان مسلح در شهرستان سراوان خبر داد.

سردار احمد طاهری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان، از کشف یک تن و 160 کیلوگرم مواد افیونی در درگیری تکاوران پلیس این استان با قاچاقچیان مسلح در شهرستان سراوان خبر داد و اظهار کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشراف اطلاعاتی خود، اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق مواد افیونی که قصد انتقال محموله بزرگ مواد مخدر از شهرستان «سراوان» به عمق کشور را داشتند، شناسایی کرده و انهدام این باند را در دستور کار قرار دادند.
وی افزود: در این رابطه عصر دیروز تکاوران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان «سراوان» با پشتیبانی فنی و اطلاعاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در قالب چند تیم عملیاتی با کنترل و رصد مسیر حرکت قاچاقچیان، اعضای این باند مسلح را که با یک دستگاه وانت تویوتا، 4 دستگاه پژو 405 و 2 دستگاه زانتیا، در حال جابه‌جایی محموله مواد مخدر در محور «گلشن به  سراوان» بودند، رویت کردند و به آنها دستور ایست دادند.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره ماموران انتظامی دیدند بدون توجه به ایست پلیس، شروع به تیراندازی به سمت خودرو های انتظامی کرده و قصد متواری شدن از محل را داشتند.
وی افزود: در این عملیات، جان بر کفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در عکس العملی سریع و با آتش پر حجم خود خودروهای قاچاقچیان را زمین گیر و ضمن دستگیری 8 سوداگر مرگ، در بازرسی از خودروهای توقیفی، یک تن و 160 کیلو و 600 گرم مواد افیونی را شامل یک تن و 65 کیلو و 280 گرم تریاک و 95 کیلو و 320 گرم حشیش کشف کردند.
سردار طاهری با اشاره به اینکه در این عملیات، 2 قبضه سلاح کلاش به همراه 67 تیر جنگی از قاچاقچیان کشف شده است، خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در پایان بر عزم جدی پلیس استان در برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر تاکید کرد و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود را در این خصوص با تماس 110 در اختیار پلیس بگذارند.

آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today