تسنیم/ پیرو گزارشاتی مبنی بر استفاده شخصی مدیری از یک دستگاه خودرو دولتی در قم، به دستور استاندار قم بلافاصله مدیر دستگاه مربوطه احضار و برخورد لازم با وی صورت گرفت.

استاندار قم در واکنش به انتشار عکسی از سوءاستفاده  از خودروی دولتی در فضای مجازی در جلسه شورای اداری استان گفت: این رفتارها مناسب مدیران نیست و مردم نیز حق دارند در این زمینه معترض باشند و باید با این مدیر برخورد شود و اگر عمدی در کار بوده دیگر نیازی نیست که در محل کار خود حاضر شود.
بر اساس قانون نحوه اعمال نظارت بر کاهش هزینه های غیرضرور و جلوگیری از تجمل گرایی و آیین نامه اجرایی چگونگی استفاده از خودروهای استفاده از خودروهای دولتی توسط مقامات ادارای مجاز در ماده 3 آیین نامه مذکور و با اخذ برگ ماموریت امکان پذیر بوده و در غیر ساعات اداری نیز بدون داشتن برگ مأموریت ممنوع بوده و هر گونه استفاده از این خودروهاخارج از قوانین مربوط و مقررات آیین‌نامه در حکم تصرف غیر مجاز در اموال دولت محسوب می‌شود.
پیرو این دستور استاندار قم،  سید مهدی قریشی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم با اشاره به برخورد صورت گرفته با این فرد خاطی افزود: هرچند مدیر مذکور توجیهاتی را هم در رابطه با استفاده از خودرو دولتی بیان داشت لیکن به خطای خود معترف و عذرخواهی نمود. 
معاون استاندار قم افزود: قانون، نیروی انتظامی را موظف نموده تردد خودروهای‎‎ دولتی را نیز مشابه سایر خودروها در داخل شهرها و جاده‌های کشور کنترل و نظارت نموده و آنهایی را که فاقد برگ مأموریت هستند را به اداره کل اقتصاد و دارایی معرفی نماید و اداره کل مذکور نیز پس از موضوع را به هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری منعکس نماید.
وی گفت: باتوجه به دستور استاندار، موضوع استفاده صحیح از امکانات دولتی را با جدیت بیشتری دنبال کرده و در دولت مردمی به هیچ عنوان چنین رفتارهایی را که با شعارها و اهداف دولت سیزدهم سازگاری ندارد نمی پذیریم و با متخلفین برخورد لازم را خواهیم داشت.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday