ایرنا/ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز گفت: ۱۲۲ تن کالاهای اساسی مردم شامل برنج و روغن نباتی در یک انبار بزرگ کشف و ضبط شد.

بهنام میرزایی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز اظهار کرد: امروز با تلاش کارکنان اداره صنعت، معدن و تجارت سقز طی هماهنگی با نهادهای امنیتی یک انبار حاوی برنح پاکستانی و هندی و همچنین روغن نباتی در داخل شهر شناسایی و با هماهنگی نیروهای اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز سقز برای کشف آن اقدام شد.
وی با بیان اینکه در این انبار ۹۰ تن برنج و ۳۲ تن روغن نباتی کشف شد، افزود: بعد از کشف و ضبط اقلام فوق، این انبار پلمب و پرونده جهت سیر مراحل قانونی و ارجاع به مراجع قضایی تحویل مدیریت جهاد کشاورزی شد.
میرزایی با بیان اینکه در چند روز اخیر نظارت بر سطح بازار، به خصوص کالاهای اساسی تشدید شده، ادامه داد: نظارت بر سطح بازار در روزهای آینده نیز همچنان در قالب کمیته اقدام مشترک ادامه خواهد داشت.
رئیس اداره صنعت و معدن سقز تاکید کرد: فعالان اقتصادی که در حوزه کالای اساسی فعالیت دارند نسبت به تعیین کد نقش، ثبت انبار و ثبت اسناد ورود و خروج اقلام موجود در انبارهای خود در سامانه تجارت اقدام کنند تا مشمول قانون تبصره ۱۸ مبارزه با کالای قاچاق و ارز قرار نگیرند.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online