ایرنا/ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم گفت: مجموعه مدیریت استان در مساله زیرساختی مانند تامین آب، برق و گاز، بهبود مسیرهای دسترسی و رفع نقاط حادثه خیز نهایت همکاری و تعامل را با شهر دستجرد و بخش خلجستان خواهد داشت.

ابراهیم معتمدی، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم در جلسه‌ای در خصوص بررسی مسائل و مشکلات شهر دستجرد که در محل بخشداری این شهر برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به رفع نقاط حادثه خیز شهر دستجرد اظهار کرد: تابلوهای راهنمای مسیر در شهر دستجرد باید در یک ماه آینده در نقاط مشخص شده نصب شود.
وی با اشاره به مشکل واگذاری زمین برای احداث مسکن در روستاهای بخش خلجستان مانند وشاره، طینوج و گیو، گفت: بخشدار این بخش باید ظرف دو هفته آینده مشکل کنونی را بر اساس اولویت بندی منطبق بر واقعیت حل کند.
معتمدی با بیان اینکه در تمام طرح های توسعه ای باید مباحث زیرساختی آن پیش بینی شود تا به توسعه پایدار منجر شود، تاکید کرد: طرح های توسعه ای بدون پیوست زیرساختی، سرمایه گذاران را در آینده دچار معضلاتی می کند که هم اکنون سرمایه گذاران با آن دست و پنجه نرم می کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم با اشاره به ضرورت مطالعات کارشناسی در توسعه شهر دستجرد خاطرنشان کرد: باید از هر گونه توسعه شهر دستجرد بدون نگاه به آینده و مباحث زیرساختی خودداری شود.
وی همچنین با اشاره به ضرورت تعریض ورودی روستای نایه و تعداد بالای تصادفات آن بخاطر وجود ناحیه نمونه گردشگری دشت بهشت، تصریح کرد: از ظرفیت و فرصت سرمایه‌گذاران می توان برای حل مشکلات مسیر دسترسی برخی نقاط مستعد استفاده کرد.
معتمدی مشکل تامین آب در استان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: کل تخصیص آب قم ۸۰ میلیون مترمکعب است در حالی که مصرف روزانه این استان ۱۲۰ میلیون مترمکعب است و مسئله آب در قم کاملا جدی است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم همچنین مشکل کمبود مراکز درمانی در شهر دستجرد را مورد توجه قرار داد و بر حل این معضل و افزایش ساعات فعالیت مرکز بهداشت و بهره گیری از توان بخش خصوصی و خیرین برای افزایش مراکز درمانی تاکید کرد.

آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday