ایرنا/ امام‌جمعه اردبیل بر لزوم تکمیل ۲۵ سد معیشتی نیمه تمام این استان که به اندازه پایاب سد خداآفرین بازدهی دارد، تاکید کرد.

آیت‌الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه اردبیل در دیدار با معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اهمیت حوزه آب و خاک، اتخاذ شیوه‌های جدید و نوین علمی را برای تولید و مصرف بهینه آب ضروری دانست و خواستار الگوبرداری از نمونه‌های موفق جهانی و منطقه‌ای در این زمینه از جمله "آب شیرین کن‌ها"با استفاده از انرژی خورشیدی شد.
وی ادامه داد: با تمکن از آب نسبتاً شور که تمام شهرک صنعتی اردبیل را فرا گرفته نباید آب شرب در صنعت شهرک و خارج شهرک مورد استفاده قرار بگیرد.
آیت الله عاملی با تاکید بر لزوم‌ اعمال حاکمیت توسط وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: درآمدهای قابل‌توجهی بدنبال تبدیل مرتع به زراعت نصیب افراد می‌شود و چقدر شایسته بلکه ضروری است که در این تبدیل‌ها اختصاص بخشی از زمین به کشت کالاهای استراتژیک شرط گردد.
وی افزود: در این مورد لازم است وزارت جهاد کشاورزی با اعمال حاکمیت و تدابیر لازم برای حفظ استقلال و عزت کشور نسبت به افزایش تولید کالاهای استراتژیک اقدام کند.
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی هم در این نشست گفت: اعتبار ملی برای سدهای معیشتی در نظر گرفته نشده و باید با بودجه استانی تکمیل شود.
فریبرز عباسی افزود: قول می‌دهیم که به اعتبار و حرمت امام جمعه اردبیل از محل اعتبارات خشکسالی کمک بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today