صدا و سیما/ مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی کشور گفت: افزایش قیمت دارو بیماران کلیوی را نگران کرده است.

اعظم پناهی، مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی در زنجان با بیان اینکه افزایش قیمت‌ها سبب نگرانی بیماران کلیوی شده، اظهار کرد: تا چند ماه پیش دارویی به قیمت ۹۰ هزار تومان اکنون به ۳۶۰ هزار تومان افزایش یافته و این امر باید پیگیری شود. 
پناهی افزود: این بیماران هزینه‌های هنگفتی را متحمل می‌شوند و توان جسمی آن‌ها پایین است.
وی وضعیت اقتصادی کنونی بر معیشت و درمان بیماران کلیوی نیز تاثیر گذاشته است گفت: وضعیت اشتغال بیماران کلیوی بسیار نگران کننده است و بیشتر آن‌ها منبع درآمدی ندارند.
این مسئول با اشاره به اینکه انجمن کلیوی ایران بدون هیچ بودجه دولتی تمام منابع خود را از طریق مشارکت خیرین تامین می‌کند، افزود:  این انجمن بیش از ۱۸۰ شعبه در سراسر کشور دارد که حدود ۱۰۵ هزار بیمار را تحت پوشش قرار داده است.
وی با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل جدید وزارت کشور معرفی تمام مراکز انجمن در سراسر کشور بر عهده خود انجمن مرکزی است، افزود: همچنین هر استانی باید به صورت هدفمند و با توجه به اساسنامه حرکت کند انجمن‌های شهرستانی نیز زیر نظر انجمن استانی قرار می‌گیرند.
مدیرعامل انجمن بیماران کلیوی کشور با بیان اینکه امیدوار هستیم با برطرف شدن مسائل هیچ بیماری دغدغه دارو نداشته باشد، ادامه داد: نگاه دولت و سازمان غذا و دارو به بیماران دیالیزی، پیوندی و خاص باید ویژه و تخصصی باشد چرا که بیماران کلیوی حتی در صورت پیوند کلیه نیز مستلزم دریافت دارو و مصرف هستند.

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today