ایسنا/ مدیر فرودگاه بین المللی شهدای یاسوج گفت: انجام پروازهای خارجی در فرودگاه یاسوج رویا نیست بلکه یک واقعیت است که آماده راه‌اندازی پروازهای بین‌المللی در این فرودگاه هستیم و حتماً محقق خواهد شد.

عنایت انصاری فرد، مدیر فرودگاه بین المللی شهدای یاسوج اظهار کرد: طی سال گذشته سه میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز باند فرودگاه یاسوج از جمله روشنایی لندینگ این فرودگاه هزینه شده است.
وی افزود: زندان مرکزی یاسوج مانع پروازهای فرودگاه یاسوج است، به علت وجود زندان امکان استفاده از باند فرودگاه برای پروازها وجود نداشت که با تلاش‌های صورت گرفته توانسته ایم ۴۱۶ متر از این میزان را به باند اضافه کنیم و جهت رفع این مشکل در سفر ریاست محترم جمهور در این زمینه پیگیری های صورت گرفته است که امیدواریم به نتیجه برسد.
مدیر فرودگاه بین المللی شهدای یاسوج خاطرنشان کرد: برای جابه‌جایی زندان مرکزی یاسوج ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
انصاری فرد تصریح کرد: با نصب چراغ های روشنایی جدید از جمله چراغ‌های سیم‌پل اپروج امکان انجام پرواز در شب از فرودگاه یاسوج وجود دارد که برای اجرایی شدن پروازهای شبانه فرودگاه منتظر تیم فلای چک هستیم که پس از آن با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی به‌صورت رسمی بهره‌برداری و راه اندازی می شود.
وی ادامه داد: آتش نشانی و هدایت زمینی مجهز شده و استانداردهای لازم را دارد، این بخش چهار دستگاه ماشین آتش نشانی مجهز هرکدام با ظرفیت ۱۰ هزار لیتر آب، یک دستگاه برف‌خوار و ۸ نفر نیرو دارد. برای نوسازی، تجهیز و توسعه این بخش دو میلیارد تومان اعتبار اخذ شده البته این میزان قابل افزایش نیز هست.
مدیر فرودگاه بین المللی شهدای یاسوج در خصوص وضعیت مرز هوایی فرودگاه بین المللی شهدای یاسوج عنوان کرد: پنجم بهمن ماه سال ۱۴۰۰ مرز هوایی فرودگاه یاسوج تصویب شد و به فرودگاه بین المللی تبدیل شده است، برای محقق شدن مرز هوایی فرودگاه استقرار نهاد ریاست جمهوری، پلیس مهاجرت، بانک ملی، قرنطینه جهاد کشاورزی، دفتر صدور ویزا و گمرک لازم است که تا کنون مقدمات حضور و استقرار گمرک و پلیس مهاجرت ایجاد و در حال تجهیز است.
انصاری فرد تاکید کرد: انجام پروازهای خارجی در فرودگاه یاسوج رویا نیست بلکه یک واقعیت است که آماده راه‌اندازی پروازهای بین المللی در این فرودگاه هستیم و حتماً محقق خواهد شد.
وی اظهار کرد: در زمان ابتدای شروع به کار در فرودگاه یاسوج این فرودگاه دو پرواز در هفته داشت که پس از رایزنی با شرکت های هواپیمایی پارس ایر و معراج افزایش پروازها انجام شد.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today