ایرنا/ کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از اوایل دوشنبه‌شب تا روز چهارشنبه نسبت به ورود و نفوذ گردوغبار فرامنطقه‌ای و کاهش دید افقی در این استان هشدار سطح نارنجی(اقدام ضروری) اعلام می‌شود.

پیام مساعدی، کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر اظهار کرد: تصاویر دریافتی از ماهواره نشان دهنده توسعه توفان گرد و خاک شدید روی کشور عراق و کاهش قابل ملاحظه کیفیت هوا و دید افقی است.
وی بیان کرد: پیش بینی می‌شود از اوایل امشب با شمالی شدن جریانات روی خلیج فارس این توده گرد و خاک در مسیر باد موافق وارد شمال خلیج‌فارس و نیمه شمالی استان بوشهر شود.
مساعدی ادامه داد: زمان ماندگاری این پدیده که بیشتر نقاط استان بوشهر را تحت تاثیر قرار خواهد داد، پایان روز چهارشنبه است.
وی تاکید کرد: با این وضعیت عموم شهروندان و به‌ویژه کودکان، سالمندان و بیماران در هنگام گرد و غبار از قرار گرفتن در معرض آن اجتناب کنند.
مساعدی یادآور شد: از بعدازظهر سه‌شنبه تا پایان روز پنجشنبه نیز خلیج فارس به سبب بادهای شدید شمال غربی  متلاطم خواهد بود.
وی گفت: با توجه به تلاطم سواحل و فراساحل مرکزی و جنوبی استان، نسبت به ترددهای دریایی روی خلیج فارس، خطر غرق شدن شناورها به‌ویژه شناورهای سبک و نیمه سنگین، پاره شده تورهای صیادی، خطر غرق شدن شناگران و خطر خسارت به تاسیسات ساحلی و فراساحلی هشدار سطح نارنجی داده می‌شود.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar