ایسنا/ مدیر جهاد کشاورزی رودبار گفت: میزان آرد تخصیص یافته استان به رودبار برای تامین نان مردم ساکن رودبار کافی است اما برای تامین نان مسافرین باید سهمیه آرد شهرستان افزایش یابد.

سروش ابراهیمی مدیر جهاد کشاورزی رودبار با بیان اینکه نانوایی‌های این شهرستان همواره رصد می‌شوند تا نان باکیفیت به دست مردم برسد، اظهار کرد: از آنجایی که اخیرا قیمت نان باگت افزایش پیدا کرده و قیمت نان سنتی ثابت است مردم گرایش بیشتری به خرید نان سنتی دارند.
ابراهیمی ادامه داد: علاوه بر کیفیت گندم و آرد، مهارت نانوا نیز در پخت نان باکیفیت تاثیر زیادی دارد و متاسفانه نانواهایی هم هستند که دقت کافی هنگام پخت نان ندارند.
وی خاطرنشان کرد: رودبار شهرستانی گردشگر پذیر است و علاوه بر جمعیت ساکن این شهرستان، گردشگران نیز نان می خرند و لازم است سهمیه آرد شهرستان افزایش یابد.
مدیر جهاد کشاورزی رودبار گفت: میزان آرد تخصیص یافته استان به رودبار برای تامین نان مردم ساکن رودبار کافی است اما برای تامین نان مسافرین باید سهمیه آرد شهرستان افزایش یابد.
وی خاطرنشان کرد: نان سنتی نظیر لواش، بربری، سنگک و ... در شهرستان رودبار پخت می‌شود اما بیشترین نانوایی ها در این شهرستان بربری پخت می‌کنند.

آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today