باشگاه خبرنگاران/ مدارس، مهدکودک ها، پیش دبستانی ها و دانشگاه های استان همدان برای دومین روز پیاپی به خاطر آلودگی هوا تعطیل شدند.

با استمرار آلودگی هوای استان همدان مهدکودک ها، پیش دبستانی، مدارس و دانشگاه‌ها فردا چهارشنبه در دو نوبت صبح و بعدازظهر در استان همدان تعطیل شد.
با تصمیم کارگروه اضطراری آلودگی هوای استان همدان فردا چهارم خرداد مهدکودک و پیش دبستانی‌های استان تعطیل شد و دانش آموزان همه مقاطع و دانشجویان دانشگاه‌های سراسر استان، فقط برای آزمون حضور داشته باشند.

ادارات همدان با ۲ ساعت تاخیر آغاز می شود
با توجه به افزایش آلاینده ها در استان و آلودگی هوا ناشی از گرد و غبار فعالیت ادارات و دستگاه های دولتی در چهارم خرداد با ۲ ساعت تاخیر آغاز می شود.
طبق اطلاعیه کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای استان همدان، تاخیر در بازگشایی ادارات شامل حال دستگاه های امدادی، بهداشتی و درمانی، بانکها و خدمات اضطراری نمی شود.
در حال حاضر شاخص کیفیت هوای این استان از نظر آلودگی بیش حد مجاز و استاندارد است و در شرایط بحرانی و خطرناک قرار دارد.
داده‌های ارائه شده در ۶ ایستگاه پایش کیفیت هوا حاکیست که هوای همه شهر‌های استان همدان در وضعیت خطرناک قرار دارد و این وضعیت تا آخر هفته ادامه دارد پنج شنبه و بتدریج گردوغبار کاهش پیدا می‌کند.
همچنین مقرر شد هیچ گونه فعالیت ورزشی در محیط باز انجام نشود.
مراکز فوریت‌های پزشکی در استان همدان آماده باش کامل هستند و چند دستگاه ماشین اورژانس در شهر‌ها برای شرایط اضطراری دارند.
با توجه به استمرار وضعیت آلودگی هوای استان همدان فعالیت‌های عمرانی هم در استان همدان متوقف شده است و فعالیت واحد‌های دانه بندی و آسفالت در محدوده حریم شهر‌ها فردا محدود خواهد شد.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today