ایسنا/ سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از آتش‌سوزی در کارگاه طلاسازی در بازار بزرگ اصفهان خبر داد و گفت: این کارگاه طلاسازی با موقعیت خاص و دسترسی سخت، 100 درصد سوخت؛ اما با تلاش آتش‌نشانان از سرایت آتش به سراها و بازار جلوگیری شد.

فرهاد کاوه آهنگران، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اظهار کرد: ساعت ۵ و ۱۹ دقیقه صبح امروز(چهارشنبه، ۴ خرداد) استشمام بوی دود در منطقه بازار، انتهای کوچه یخچال به سازمان آتش‌نشانی اعلام شد. بلافاصله ایستگاه شماره ۱۷ به محل اعزام شد و با تفحص بسیار سریع، مشخص شد کارگاه طلاسازی در انتهای یکی از سراهای بازار طعمه حریق شده است.
وی با بیان اینکه اگر آتش‌نشانان دقایقی دیرتر محل حریق را پیدا می‌کردند قطعا سراها و مغازه‌های جانبی هم درگیر می‌شد، افزود: این کارگاه طلاسازی با موقعیت خاص و دسترسی سخت، طعمه حریق شده بود، درحالی‌که ۲۰ دستگاه سیلندر ۱۱ کیلویی، ۴ سیلندر اکسیژن و کمپرسور باد در کارگاه قرار داشت و درب کارگاه بسته بود.
کاوه آهنگران با بیان اینکه اگر یکی از کپسول‌ها منفجر می‌شد تلفات جانی داشتیم، گفت: کارگاه طلاسازی 100 درصد در آتش سوخت؛ اما با تلاش آتش‌نشانان از سرایت آتش به سراها و مغازه‌های جانبی و سقف بازار جلوگیری شد.
وی خاطرنشان کرد: ایستگاه‌های شماره ۴، ۵، ۹ و ۱۷ در محل حریق حاضر شدند و حریق در کمترین زمان ممکن، اطفا شد.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان نسبت به ایمنی بازار بزرگ اصفهان هشدار داد و گفت: اگر این حریق در روز اتفاق افتاده بود، خودروهای ما امکان عبور نداشتند و فاجعه به بار می‌آمد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today