ایرنا/ فرماندار شهرستان فیروز کوه گفت: اگر زیرساخت‌های تنگه واشی (آبشار ساواشی) تامین نشود، ورود گردشگران امسال ممنوع خواهد بود.

ابوالقاسم مهری فرماندار شهرستان فیروز کوه اظهار داشت: تنگه واشی، یکی از جاذبه های گردشگری شناخته شده در این منطقه است که پیش از ایجاد زیرساخت ها مورد استقبال بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته  و در حال حاضر نبود زیرساخت ها مشکلاتی را ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: بروز مشکلات ترافیکی برای روستاییان جلیزجند، خطرناک بودن منطقه در شرایط بحران و بروز حوادث طبیعی مثل سیلاب مواردی هستند که باید با ایجاد زیرساخت های مناسب و ساماندهی این جاذبه مهم گردشگری در کوتاه ترین زمان ممکن مشکلات موجود برطرف شود.
فرماندار شهرستان فیروزکوه خاطرنشان کرد: شرایط نابسامان تنگه واشی همواره دغدغه مسئولان در سالهای قبل نیز بوده اما متاسفانه تاکنون هیچ اقدام موثری در این راستا صورت نگرفته لذا تمام اهتمام خود را در سال جاری به کار می گیریم تا ساماندهی منطقه انجام شود در غیر این صورت از پذیرفتن گردشگر در منطقه معذوریم.
مهری با بیان اینکه ساماندهی منطقه نیازمند همکاری و همدلی مسئولان متولی (کارگروه گردشگری) بویژه اعضای شورای اسلامی روستا و دهیار جلیزجند است ابراز کرد: برنامه ریزی برای این منطقه علاوه بر حل مشکلات روستائیان می تواند فرصت های شغلی مناسبی برای آنها به همراه داشته باشد.
تنگه واشی در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری فیروزکوه قرار گرفته است. در کیلومتر دو جاده فیروزکوه به تهران،‌ مسیر فرعی به‌سمت روستای «جلیزجند» وجود دارد،  این روستا در ۱۰ کیلومتری این جاده فرعی، دروازه ورود به‌سمت تنگه واشی است،  با گذشتن از روستا و دشت وسیع کشاورزی پس از آن و باغ‌های میوه، به رودخانه‌ای می‌رسید که در طول تنگه واشی جریان دارد و از آبشار ساواشی سرچشمه می‌گیرد، فاصله تنگه واشی تا تهران در حدود ۱۵۷ کیلومتر است. 
شهرستان فیروز کوه با جمعت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر در فصول مختلف سال در شرق پایتخت قرار دارد.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran