صدا و سیما/ فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: اعضای یک شبکه که با خرید، فروش و توزیع آرد خارج از شبکه باعث اخلال در این روند شده بودند، دستگیر شدند.

سردار علی رزمجو، فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اظهار کرد: از یک سو نارضایتی‌های فراگیر مردمی در نقاط مختلف استان درباره کمبود آرد، تعطیلی و کاهش نوبت کاری برخی نانوایی‌ها و تشکیل صف‌های طولانی نانوایی‌ها وجود داشت و نانوایان از کمبود و توزیع ناعادلانه آرد گلایه داشتند و از سوی دیگر اداره کل غله، صمت و کارگروه آرد و نان، سرانه آرد یارانه‌ای را متناسب با نیاز می‌دانستند، که با ورود سازمان اطلاعات سپاه امام صادق(ع) سرنخ‌های اصلی اخلال در بخش خرید، فروش و توزیع آرد شناسایی شد.
او ادامه داد: در همین زمینه تاکنون ۴ نفر از دلالان کلان و اخلال‌گر در شبکه توزیع آرد یارانه‌ای دستگیر و ۱۵ نفر از افراد حقیقی و حقوقی مرتبط با آن‌ها احضار و به دستگاه قضایی معرفی شده‌اند.
فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: تا کنون ۶۴ هزار تن آرد یارانه‌ای که این افراد در مدت زمان حدود ۴ سال خارج از شبکه رسمی خرید و فروش کرده‌اند، کشف شد.
رزمجو عنوان کرد: دلالان با سوء استفاده از خلاء‌های موجود در سامانه تخصیص و تحویل آرد یارانه‌ای به نانواداران و همچنین تبانی با برخی از مدیران و کارکنان متخلف در دستگاه‌های متولی این امر و کارخانه‌های آرد با گرفتن نام کاربری و رمز عبور سامانه‌های آرد نانواداران و شارژ حساب بانکی سپید آن‌ها نزد یکی از بانک‌ها، سهمیه آرد را به طور کامل از کارخانه می‌خریدند و سپس همه یا بخشی از آرد را با قیمت آزاد به واحد‌های صنفی و مشاغل مختلف مانند آزادپز‌ها و دامداری‌ها به فروش می‌رساندند.
او گفت: با توجه به اینکه قیمت یارانه‌ای هر کیسه آرد یارانه‌ای حدود ۳۸ هزار تومان و فروش آزاد آن بیش از ۲۰۰ هزار تومان بوده، دلالان در این مدت سود سرشاری کرده‌اند.
فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر بیان کرد: افزون بر این، سرنخ‌هایی مبنی بر تبدیل نشدن گندم به آرد و قاچاق گندم خام و یارانه‌ای یا تبدیل گندم به غذای دام به همت نیرو‌های سازمان اطلاعات سپاه به دست آمده که موضوع در دست پیگیری قضایی و برخورد با عوامل دخیل آن است.

آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://instagram.com/bushehr_akhbar