ایرنا/ مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی بزرگراه اردبیل-مشگین‌شهر مطلوب است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

محبوب حیدری، مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در تشریح این خبر اظهار کرد: اجرای این پروژه از خواسته‌های مردم بود که با تامین اعتبارات لازم تسریع شده و با راه اندازی این مسیر میزان تصادفات جاده ای در استان کاهش خواهد یافت.
وی درباره عملیات اجرایی جاده پارس آباد-سربند و مشگین‌شهر گفت: دراین مسیر در کنار تکمیل مطالعات، احداث بزرگراه بطول ۶۰ کیلومتر در حال اجراست که پیش بینی شده تا پایان سال ۲۰ کیلومتر آن به روی خودروها گشوده شود.
حیدری اجرای پروژه چهارخطه گرمی - بیله سوار را یادآور شد و گفت: در این مسیر پیمانکاران در ۲ قطعه فعال هستند و کارها به شکل مطلوب پیش می‌رود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: در کنار اجرا و تکمیل پروژه‌های بزرگراهی با جذب سالانه بالای ۲هزار میلیارد تومان منابع مالی از محل استانی، ملی، ماده ۵۶، تهاتر نفتی و سایر ردیف‌ها برای راه‌های استان  شاهد توسعه و جهش ویژه‌ ای در بحث توسعه بزرگراه‌ها خواهیم بود.
حیدری افزود: از مجموع ۶۸۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته از محل مصوبات سفر رئیس جمهور برای طرح‌های عمرانی، زیربنایی و زیرساختی استان اردبیل، ۲۷۰ میلیارد تومان صرف توسعه بزرگراه‌های استان می‌شود.
وی با بیان اینکه اردبیل به احداث ۷۵۰ کیلومتر بزرگراه نیاز دارد، اظهار کرد: ۲۰۰ کیلومتر از توسعه بزرگراه‌ها در استان اردبیل به سرانجام رسیده و ۳۰۰ کیلومتر نیز در مرحله اجراست.

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today