ایرنا/ رییس اداره تعزیرات حکومتی مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه گفت: امسال آمار پرونده‌های تخلف ورودی به تعزیرات حکومتی شرق استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد افزایش یافته است.

محمودرضا دنکوب رییس اداره تعزیرات حکومتی مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه اظهارداشت: فروردین و اردیبهشت امسال از مجموع ۳۷۵ پرونده تخلف وارده در حوزه تعزیرات حکومتی چهار شهرستان مینودشت، گالیکش، مراوه‌تپه و کلاله به مرکزیت مینودشت در نهایت ۳۵۷ پرونده به محکومیت منجر شد.
وی افزود: متخلفان در ۳۵۷ پرونده تخلف با اولویت قاچاق کالا و همچنین درج نکردن قیمت، گرانفروشی و عرضه خارج از شبکه در شرق استان به پرداخت بیش از ۱۳ میلیارد ریال جریمه نقدی در حق دولت محکوم شدند.
رییس اداره تعزیرات حکومتی مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه، آمار پرونده‌های وارده مدت مشابه سال گذشته را ۲۶۱ مورد و پرونده‌های منجر به محکومت را ۲۳۱ مورد اعلام و اضافه کرد: این آمار نشان از افزایش ۴۳ درصدی پرونده‌ها در سال جاری دارد که مهمترین دلیل آن بیشتر شدن نظارت‌ها بر بازار با اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌هاست.
دنکوب بیان کرد: سال گذشته در مجموع هزار و ۷۷۷ فقره پرونده تخلف در شرق استان تشکیل و متخلفان به پرداخت بیش از ۱۴۲ میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.
وی، سیاست تعزیزات حکومتی را رسیدگی قاطع و فوری به پرونده تخلفات افراد سودجو و فرصت طلب دانست و تصریح کرد: شعبه سیار تعزیرات به صورت مستمر در قالب تیم‌های مشترک با دستگاه‌های نظارتی رصد، پایش، نظارت و کنترل بر بازار را برعهده دارد به طوری که در ماه بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ بازدید توسط این شعبه انجام می‌شود.
رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان‌های مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه اظهارداشت: همچنین برخورد با هرگونه تخلف در حوزه آرد و نان با توجه به قوت اصلی بودن نان برای مردم، قاطع و جدی خواهد بود.
دنکوب گفت: این مجموعه با توجه به طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها، برخورد با متخلفان را با اختیارات بیشتر و مجازات شدیدتر در دستورکار دارد به طوری که به منظور افزایش اثرگذاری و بازدارندگی، مجازات‌ها پنج برابر شده است.
وی افزود: تعزیرات آمادگی هرگونه حمایت قضایی از دستگاه‌های مرتبط که در عرصه بازرسی و نظارت و برخورد با متخلفان اقتصادی فعالیت می‌کنند را دارد و مردم درصورت مشاهده هرگونه تخلف در واحدهای صنفی، می‌توانند مراتب را به شماره ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت و یا شماره ۰۱۷۳۵۲۲۱۵۵۱ اداره تعزیرات حکومتی مینودشت و یا سامانه ۱۳۵ اطلاع دهند.
چهار شهرستان مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه با جمعیت حدود ۳۳۵ هزار نفر در شرق استان گلستان واقع هستند.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today