شبستان/ رئیس سازمان همیاری‌های شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از خرید و اختصاص تجهیزات جدید آتش نشانی برای شهرداری های خوزستان به ویژه شهر آبادان خبر داد.

مهدی جمالی نژاد، رئیس سازمان همیاری‌های شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اظهار کرد: با توجه به اینکه تجهیزات و امکانات لجستیکی شهرداری آبادان چندان غنی نبود به همین منظور ما شهرداری های معین و اطراف این شهرستان را فعال کردیم تا تجهیزات آتش نشانی و امکانات خودشان را که در شرایط بحرانی استفاده می شوند را به این منطقه بیاورند.
رئیس سازمان همیاری های شهرداری ها و دهیاری های کشور افزود: دو تیم حرفه ای از شهرداری تهران به این منطقه اعزام شده است.
وی از حضور تیم های امدادی و آتش نشانی شهرها و استان های همجوار خوزستان در آبادان خبر داد و گفت: از استان های تهران، اصفهان، شیراز، ایلام و شهرستان‌های ماهشهر، اهواز، خرمشهر، شادگان و... به محل حادثه اعزام شده اند.
جمالی نژاد بیان کرد: متاسفانه هجم آوار بسیار زیاد است و قصد داریم از نیروها به صورت شیفتی استفاده کنیم تا دچار خستگی نشوند چرا که این کار، کار مستمر و مداومی خواهد بود.
وی ابراز کرد: امیدواریم با این روند نیروهای تازه نفس کار را ادامه دهند و بدون وقفه عملیات آوار برداری و نجات شهروندان باقی مانده در زیر آوار با سهولت بیشتر و بهتری انجام شود.
رئیس سازمان همیاری های شهرداری ها و دهیاری های کشور عنوان کرد: دستگاه های مورد استفاده در عملیات آواربرداری بسته به نوع کاری که تیم آواربرداری می خواهند انجام دهند است.
وی از خرید و اختصاص تجهیزات جدید آتش نشانی برای شهرداری های خوزستان به ویژه شهر آبادان خبر داد و تاکید کرد: هدفمان این است که در صورت به وجود آمدن چنین اتفاقات و بحران هایی این استان و شهرهای آن به تجهیزات شهرهای دیگر نیاز آنچنانی نداشته باشند.
جمالی نژاد با بیان اینکه خوشبختانه هیچ کمبودی از لحاظ امکانات و تجهیزات لجستیکی برای آوربرداری ساختمان متروپل آبادان وجود ندارد یادآور شد: نه تنها شهرداری ها بلکه بسیاری از مجموعه ها و دستگاه های مختلف استان خوزستان همانند پالایشگاه، ملی حفاری، منطقه آزاد و... پای کار هستند و تجهیزات خود را به میدان آوردند که خوشبختانه با مشکلی مواجه نیستیم.

 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today