ایرنا/ رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: با گذر متناوب امواج تراز میانی جو، وزش باد نسبتا شدید و رگبار باران این استان را فرا می‌گیرد.

محمد امیدفر، رئیس گروه پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی، با اعلام اینکه وزش باد نسبتا شدید و رگبار باران از امروز آغاز شده و تا روز سه شنبه این هفته در این استان ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: فعالیت این سامانه همچنین موجب افزایش ابر، در برخی نواحی غرش آذرخش و در نواحی مستعد بارش تگرگ می شود.
وی افزود: بر اساس بررسی نقشه های هواشناسی و آخرین تصاویر ماهواره ای جوی نسبتا پایدار در استان حاکم بوده و تا روز سه شنبه تغییرات دمایی قابل توجهی پیش بینی نمی شود.
رئیس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: به دنبال فعالیت این سامانه، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، اصابت آذرخش و بروز خسارت به محصولات باغی و کشاورزی در اثر بارش شدید باران و تگرگ وجود دارد.
امیدفر به مسافران و رانندگان توصیه کرد، در زمان فعالیت این سامانه از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، صعود به ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی خودداری کنند.
وی یادآوری کرد: در ۲۴ ساعت گذشته بناب با ۱۷ و ورزقان با 4 درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک ترین شهرهای استان بودند و دمای تبریز در گرم‌ترین زمان به ۱۵ درجه بالای صفر رسید.
وی همچنین خواستار محکم کردن سازه‌های سبک و احتیاط در عبور از کنار ساختمان های نیمه‌کاره شد و از کشاورزان خواست به توصیه‌های کارشناسان استان توجه کنند.

آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today