logo

دانش‌آموزان متولد تا 30 مهرماه 1395 مجاز به ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی

منبع
فارس
بروزرسانی
دانش‌آموزان متولد تا 30 مهرماه 1395 مجاز به ثبت‌نام در پایه اول ابتدایی

فارس/ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به دستورالعمل ابلاغی وزارت آموزش و پرورش کشور اگر مدارس ابتدایی ظرفیت پذیرش دانش‌آموزان کلاس اولی را بیشتر از آنچه محیا بوده داشته باشند می‌توانند متولدین 30 مهرماه 95 را نیز برای ورود به کلاس اول ابتدایی ثبت‌نام کنند.

سید علیرضا موسوی‌نژاد،  مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اظهار داشت: ثبت‌نام از دانش‌آموزان کلاس اولی در استان از ۱۶ خردادماه آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۸ هزار نوآموز برای تحصیل در پایه اول وارد مدارس ابتدایی استان شوند، افزود: فرم‌های لازم در زمان مراجعه والدین نوآموزان برای ثبت‌نام فرزندشان در کلاس اول ارائه شده تا برای ثبت‌نام این مدارک را تهیه کرده و در اختیار مدارس قرار دهند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی ادامه داد: یکی از شروط ثبت‌نام در مدارس دولتی نزدیکی مدرسه به محل سکونت دانش‌آموزان است.
موسوی‌نژاد با اشاره به اینکه مدارس تنها باید هزینه کتب درسی را با توجه به مبلغی که بر روی جلد کتب درج شده دریافت کنند، اضافه کرد: دریافت هرگونه وجه دیگر در هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان از اولیا ممنوع است.
وی گفت: با توجه به دستورالعمل ابلاغی وزارت آموزش و پرورش کشور اگر مدارس ابتدایی ظرفیت پذیرش دانش‌آموزان کلاس اولی را بیشتر آنچه محیا بوده داشته باشند می‌توانند متولدین ۳۰ مهرماه ۹۵ را نیز برای ورود به کلاس اول ابتدایی ثبت‌نام کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی ادامه داد: اگر چه محدودیتی برای این طرح ذکر شده ولی چون نمی‌خواهیم حقی از دانش‌آموزان ضایع شود خواسته شده با مراجعه اولیای این دانش‌آموزان برای ثبت‌نام این کار انجام گیرد.
موسوی‌نژاد با اشاره به اینکه تعداد ۱۳ تیم بازرسی بر کار ثبت‌نام کلاس اولی‌ها در استان نظارت دارند، خاطرنشان کرد: تا پایان مردادماه ثبت‌نام از دانش‌آموزان کلاس اولی برای ورود به یک‌هزار و ۱۷۰ مدرسه ابتدایی در استان انجام می‌شود.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today