logo

کهگیلویه و بویراحمد تنها استان فاقد بازارچه صنایع دستی است

منبع
ايسنا
بروزرسانی
کهگیلویه و بویراحمد تنها استان فاقد بازارچه صنایع دستی است

ایسنا/ مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: کهگیلویه و بویراحمد تنها استان فاقد بازارچه صنایع دستی است.

نادیا صداقت، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ضرورت ایجاد بازارچه صنایع دستی برای فروش محصولات صنایع دستی بانوان اظهار کرد: اعتبار احداث این بازارچه تأمین شد اما با مشکل زمین مواجه شدیم و همین موضوع باعث برگشت خوردن اعتبارات شد تا کهگیلویه و بویراحمد تنها استان کشور باشد که فاقد بازارچه صنایع دستی است.
وی با بیان اینکه امور بانوان و خانواده استانداری در راستای حمایت از جوانی جمعیت و فرزند آوری برنامه‌های مختلفی را در دستور کار دارد، افزود: توجه به اشتغال زنان خودسرپرست از جمله برنامه‌های حوزه بانوان در سال ۱۴۰۱ است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم توجه به سلامت و نشاط اجتماعی در میان بانوان تاکید کرد و از اجرای کارگاه‌های اجتماعی توسط سمن‌ها خبر داد.
صداقت با بیان اینکه بسیاری از شهرهای استان فاقد پارک بانوان هستند، خاطرنشان کرد: برش استانی نقشه فرهنگی کشور در صورت تصویب تهیه می‌شود.
وی با اشاره به برنامه‌های استان برای کمک به جوانی جمعیت و فرزندآوری ادامه داد: تسهیلات مسکن به خانواده‌هایی که دارای سومین فرزند شود اعطا می‌شود.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در راستای حمایت از امر مقدس ازدواج، برای زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها از آبان ۱۴۰۰ به بعد بود تسهیلات در نظر گرفته شد که ۱۶ نفر برای دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیونی به بانک معرفی شدند.
صداقت با اشاره به لزوم تشکیل صندوق‌های خرد در مناطق مختلف استان تاکید کرد: به همت صندوق کارآفرینی امید ۱۳۰ صندوق خرد در استان تشکیل شده است.
وی بیان کرد: در سال جاری امور بانوان اعتبار خوبی برای بخش‌های اقتصادی جذب کرده که متقاضیان می‌توانند با معرفی دفتر امور بانوان از تسهیلات ۴ درصدی صندوق کارآفرینی امید بهره‌مند شوند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today