logo

برخی ابعاد و زوایای سرقت بانک ملی مشخص نشده

منبع
ايسنا
بروزرسانی
برخی ابعاد و زوایای سرقت بانک ملی مشخص نشده

ایسنا/ فرمانده‌کل انتظامی کشور گفت: تحقیقات درباره سرقت از صندوق امانات شعبه دانشگاه بانک ملی ایران هنوز ادامه دارد و برخی ابعاد و زوایای دیگر این سرقت هنوز مشخص نشده؛ اما می‌توان گفت که ۹۰ درصد پرونده حل شده است.

سردار حسین اشتری، فرمانده‌کل انتظامی کشور، به ماجرای سرقت از صندوق امانات شعبه دانشگاه بانک ملی اشاره کرد و با بیان برخی جزئیات بیشتر از آن اظهار کرد: روز دوشنبه که خبر سرقت از بانک مخابره شد، همه نگران شدند. ما در هفته‌های گذشته متروپل آبادان، خارج شدن قطار از ریل و فوت مردم را داشتیم. این خبر نیز نگران‌کننده بود که مردم متاثر شدند و افرادی هم که می‌خواستند اقتدار جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرند خوشحال شدند. 
وی ادامه داد: از همان ساعات اولیه که خبر به پلیس رسید پلیس آگاهی در صحنه حضور پیدا کرد. من تاکید کردم که این موضوع به‌جد دنبال شود. در دقایق و ساعات اولیه که گزارش داده می‌شد و زوایای مختلف آشکار نشده بود، ما نگران می‌شدیم؛ اما در کمتر از ۴۸ ساعت سارقین با کمترین سرنخ‌ها شناسایی شدند. این سرقت حرفه‌ای و پیچیده بود و افراد درگیر در آن تجربه و سابقه داشتند و متاسفانه ضعف‌ها و خلاءهای امنیتی به سارقان کمک کرد. 
اشتری با بیان اینکه کارآگاهان ما سرمایه جمهوری اسلامی هستند، گفت: در این پرونده کارآگاهان با تجربه خوب خود و داده‌های به دست آمده و فناوری روز با کمترین اطلاعات به موضوع و نتیجه مطلوب رسیدند.
وی ادامه داد: ما روی دقت بالا و اطلاع رسانی درست تاکید داشتیم و تقریبا به اکثر زوایای پرونده دست پیدا کردیم. هنوز متهامان دیگری وجود دارند و زوایای دیگری مانده؛ اما ۹۰ درصد کار انجام شده است. این موضوع فشار زیادی به ما وارد کرد و افراد مال‌باخته نیز عذاب می‌کشیدند. در نهایت وقتی که اموال مردم به دستمان رسید و کشف شد، چند برابر از شادی مردم خوشحال شدیم.
اشتری در ادامه گفت: ما منتظریم مقدار بالای کشف شده توسط بانک مرکز تعیین تکلیف شود و به همین دلیل ما مقدار و ارزش آن را اعلام نکردیم تا ازسوی خود بانک اعلام شود. این اموال صورت جلسه و به نمایندگان بانک تحویل شد تا بررسی  و تحویل بازماندگان شود. مردم و مسئولین نیز در روزهای اخیر یه ما لطف داشتتد. مردم پس از کشف اموال خوشحال شدند.
اشتری در ادامه از عدم توجه برخی رسانه‌ها و به خصوص صداوسیما به این موضوع نیز انتقاد کرد و گفت: نیروی انتظامی اقتدار کشور است. وی ادامه داد: انصاف نبود که در برنامه زنده با کاری به این بزرگی چنین برخوردی شود. من همین‌جا به همکاران و مردم تبریک می‌گویم. باید از این حرکات خوب حمایت کرد، ما حتما از این عزیزان تقدیر می‌کنیم.

آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran