logo

سرعت وزش باد در همدان به ۷۰ کیلومتر می‌رسد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
سرعت وزش باد در همدان به ۷۰ کیلومتر می‌رسد

ایرنا/ کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: با توجه به فعالیت یک موج ناپایدار، سرعت وزش باد در بیشتر نقاط استان همدان افزایش می‌یابد و بعدازظهر فردا سه‌شنبه در برخی از نقاط به ۷۰ کیلومتر در ساعت نیز می‌رسد

محمدحسن باقری شکیب، کارشناس اداره کل هواشناسی همدان اظهار کرد: بر اساس بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان بیشتر نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد شدید و افزایش میزان آلاینده‌ها پیش بینی می شود.
وی ادامه داد: وضعیت آب و هوایی استان همدان در روزهای آینده ناپایدار است و بر همین اساس و به دلیل افزایش سرعت وزش باد، هشدار سطح زرد هواشناسی در استان صادر شده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان با اشاره به اینکه دمای هوای استان در روزهای آتی تغییرات محسوسی ندارد، گفت: طی پنج روز آینده آسمان استان صاف است و خبری از سامانه بارشی نیست و انتظار داریم که در روز سه شنبه سرعت وزش باد و میزان و غلظت آلودگی هوا به اوج خود برسد.
وی خاطرنشان کرد: از روز چهارشنبه دمای هوای بیشتر نقاط استان افزایش می‌یابد و الگوی آب و هوای تابستانی در استان همدان حاکم می‌شود.
باقری شکیب اظهار کرد: اسدآباد، فامنین و نهاوند با ۳۴ درجه سانتیگراد بالای صفر و بهار با ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک ترین نقاط استان همدان در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
وی افزود: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در این مدت به ترتیب ۳۳ و ۱۴ درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شده است.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today