logo

اداره کل هواشناسی استان سمنان هشدار زرد اعلام کرد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
اداره کل هواشناسی استان سمنان هشدار زرد اعلام کرد

تسنیم/ مدیرکل هواشناسی استان سمنان ضمن اعلام هشدار زرد برای این استان گفت: احتمال جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی وجود دارد.

ایرج مصطفوی، مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به فعالیت یک سامانه بارشی که از بعدازظهر روز گذشته وارد استان شد، اظهار کرد: این سامانه رگبار پراکنده و رعدوبرق و احتمال تگرگ در برخی نقاط به‌ویژه ارتفاعات و نواحی شمالی را به دنبال دارد.
وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه بارشی تا اواخر وقت سه‌شنبه سی و یکم خردادماه ادامه دارد، گفت: این سامانه ارتفاعات و مناطق شمالی استان را تحت تأثیر قرار داده و سبب جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی می‌شود.
مصطفوی از مردم خواست تا ضمن پرهیز از کوهنوردی از توقف و اتراق در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها نیز خودداری کنند.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان با بیان اینکه یک سامانه دیگر نیز از بعدازظهر روز گذشته وارد استان شده و تا اواخر وقت جمعه در استان فعال است، عنوان کرد: این سامانه سبب وزش باد نسبتاً شدید تا بسیار شدید و گردوخاک در غالب نقاط به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و شب می‌شود.
وی با بیان اینکه احتمال خسارات ناشی از باد شدید وجود دارد، بیان کرد: کاهش دید و احتمال اختلال در تردد، احتمال آتش‌سوزی در مراتع و نواحی جنگلی نیز برخی از مخاطرات فعالیت این سامانه در استان سمنان است.
مصطفوی عدم تردد و توقف و پارک خودرو در زیر درختان خشک و کهن‌سال و ساختمان‌ها و سازه‌های در حال ساخت، پرهیز از روشن کردن آتش در مزارع و مراتع و جنگل‌ها، صرفه‌جویی در مصرف حامل‌های انرژی، تهویه هوا در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها، آبیاری باغات و محصولات زراعی در ساعت خنک روز را توصیه کرد.

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today