نماد آخرین خبر

مرحله اول طرح نهضت ملی مسکن شهر تازه‌آباد در ۱۱ هکتار اجرا می‌شود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
مرحله اول طرح نهضت ملی مسکن شهر تازه‌آباد در ۱۱ هکتار اجرا می‌شود

ایرنا/ فرماندار ثلاث‌باباجانی با بیان اینکه برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تامین ۴۱ هکتار زمین در شهر تازه‌آباد تصویب شده است، گفت: در مرحله اول طرح، اکنون سند ۲ هکتار صادر و سند یک قطعه زمین دیگر به متراژ ۹ هکتار نیز در آستانه صدور است و تلاش ما آغاز عملیات اجرایی پروژه در کمترین زمان است.

فرامرز باوندپور، فرماندار ثلاث‌باباجانی روز دوشنبه در دومین جلسه شورای مسکن شهرستان ثلاث باباجانی، افزود: برای مرحله دوم مسکن ملی در ثلاث باباجانی نیز ۳۰ هکتار دیگر مورد نیاز است و برنامه هایی برای شناسایی و تملک مقدار باقی مانده در دست اجرا داریم.
وی تصریح کرد: تعهد دولت برای تامین زمین در شهر ازگله ۱۱ هکتار است و می طلبد ادارات راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در کوتاه ترین زمان ممکن نسبت به جانمایی و تملک اراضی اقدام و نتیجه را تا ۲۰ روز آینده به فرمانداری اعلام کنند.
فرماندار ثلاث باباجانی اظهار داشت: برای شهر میرآباد به دلیل تازه تاسیس بودن هنوز اقدامی صورت نگرفته اما انتظار داریم که با رفع شدن مشکل سامانه ثبت نام مسکن، شهر میرآباد نیز در این طرح گنجانده شود.
باوند پور با بیان اینکه فرآیند طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان نسبت به دیگر شهرستان های اورمانات و استان در رتبه پایین قرار دارد، گفت: باید به این طرح مهم توجه ویژه می شد اما متاسفانه کوتاهی هایی شده و اقدامات اصولی صورت نگرفته بود اما خوشبختانه در ۲ ماه گذشته قدم های خیلی خوبی برای اجرایی شدن  این پروژه بزرگ در شهرستان برداشته شده است.
وی با بیان اینکه هدف دولت از این طرح خانه دار کردن مردم بخصوص قشر ضعیف جامعه است، افزود: مساله خانه دار شدن مردم برای دولت بسیار مهم است و برای همین دلیل دولت مردمی سیزدهم به جد پیگیر این موضوع است.
فرماندار ثلاث باباجانی اضافه کرد: با آغاز ساخت و سازها در طرح نهضت  ملی مسکن، رونق اقتصادی و اشتغال در شهرستان ایجاد خواهد شد.

باوندپور گفت: تاکنون ۲۵۵ نفر در شهر تازه آباد و هشت نفر در شهر ازگله ثبت نام آنها برای طرح مسکن ملی نهایی شده است.
شهرستان ثلاث باباجانی حدود ۳۶ هزار نفر جمعیت دارد و دارای سه بخش مرکزی، ازگله و زمکان با ۲۰۹ روستاست که ۱۶۷ روستای آن دارای سکنه است.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today