نماد آخرین خبر

اتصال بیش از ۴ هزار خانوار روستایی کردستان به اینترنت پر سرعت

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
اتصال بیش از ۴ هزار خانوار روستایی کردستان به اینترنت پر سرعت

صدا و سیما/ در راستای کاهش شکاف دیجیتالی میان شهر و روستا، یک هزار و ۴۲۰ خانوار ساکن روستا‌های کردستان به اینترنت پرسرعت نسل چهار متصل شدند.

آرام حیدری، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان با اشاره به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، از اتصال بیش از یک هزار و ۴۲۰ خانوار روستایی در استان به اینترنت پرسرعت G۴ خبر داد.
وی افزود: با حمایت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح(USO)، روستا‌های امیر آباد قلعه لان، جامه شوران، تازه آباد جامه شوران، کبود خانی علیا از توابع شهرستان قروه، گویزله، کانی بند، و کوخ مامو از توابع شهرستان بانه به اینترنت پر سرعت نسل چهارم سراسری متصل شده‌اند.
حیدری افزود: همچنین روستا‌های چاپان علیا، خانقاه شیخ، سنته، دره پنبه دان و کمنتو از توابع شهرستان سقز، سمان، قصیریان و هوانله از توابع شهرستان سنندج، گزگزاره علیا و رامل از توابع شهرستان دهگلان و نوین از توابع شهرستان سروآباد به اینترنت پرسرعت ۴G متصل شدند.
سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات کردستان با اشاره به کاهش شکاف دیجیتالی میان شهر‌ها و روستا‌های این استان، افزود: با ایجاد ارتقای تجهیزات مخابراتی روی ۹ سایت، ۱۸ روستای دیگر استان کردستان با جمعیتی بیش از چهار هزار و ۷۴۰ نفر، تحت پوشش اینترنت پرسرعت نسل چهارم قرار گرفت.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online