نماد آخرین خبر

آلبوم موسیقی مستوره در سنندج رونمایی شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
آلبوم موسیقی مستوره در سنندج رونمایی شد

ایرنا/ آلبوم مستوره به عنوان اولین اثر گروه همنوازان دانشگاه کردستان به سرپرستی «محمد میرزایی» و خوانندگی «سجاد مهربانی» با حضور رئیس و جمعی از مسوولان دانشگاه کردستان در سینما بهمن سنندج رونمایی شد.

رحمت صادقی، رئیس دانشگاه کردستان روز دوشنبه در آیین رونمایی از این آلبوم ضمن اشاره به توانمندی و آوازه کُردها در حوزه موسیقی، اظهار کرد: بزرگان موسیقی و هنرمندان مناطق کردنشین در سطوح مختلف شناخته شده هستند و توانمندی آنها بر کسی پوشیده نیست.
وی موسیقی را با فرهنگ کردها عجین دانست و افزود: معرفی شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی گویای این واقعیت است که استعدادها و ظرفیت‌های زیادی در این شهر هستند که حضور آنها شکوفایی بیشتر این عرصه را در پی خواهد داشت.
صادقی توسعه دانشکده هنر را یکی از اولویت‌های دانشگاه دانست و عنوان کرد: آهنگ رشد تعداد هیات علمی در دانشکده هنر و معماری در مقایسه با دانشکده‌های دیگر بیشتر است و تداوم این برنامه جزو اولویت‌های دانشگاه است.
رئیس دانشگاه کردستان گفت: با توجه به استعدادهای موجود در منطقه، آموزش و تربیت نیروی انسانی، پژوهش، فناوری و نوآوری در زمینه‌های مختلف هنری، وظیفه دانشگاه کردستان است.
وی با اشاره به اینکه رشته موسیقی دانشگاه کردستان از سال ۹۵ راه‌اندازی شده است، اضافه کرد: هر ساله ۲۵ دانشجو در این رشته پذیرش می‌شوند و تا کنون دو گروه از دانشجویان نیز فارغ التحصیل شده‌اند و امیدواریم در سال‌های آینده با تقویت زیر ساخت‌ها، مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز راه‌اندازی شود.
صادقی ابراز امیدواری کرد نهال گروه موسیقی همنوازان دانشگاه کردستان در آینده به درخت تنومندی تبدیل و آوازه و شهرت بین‌المللی پیدا کند و گفت: دانشگاه هم برای رسیدن به این هدف آمادگی کامل دارد.
در ادامه این برنامه، سرپرست این گروه به معرفی آلبوم و فرآیند انجام پروژه پرداخت و تاکید کرد: تا کنون در هیچ دانشگاهی چنین پروژه‌ای انجام نشده و خوشبختانه دانشگاه کردستان و حوزه هنری با حمایت‌های خود موجب به نتیجه رسیدن این پروژه شدند.
محمد میرزایی همچنین به ظرفیت‌های موسیقی کردی و همچنین نحوه انتخاب آواز و موسیقی این اثر پرداخت.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online