نماد آخرین خبر

کلنگ‌ احداث ۵۰۰۰ واحد مسکونی در ایلام به زمین زده شد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
کلنگ‌ احداث ۵۰۰۰ واحد مسکونی در ایلام به زمین زده شد

ایسنا/ عملیات کلنگ‌زنی احداث پنج هزار واحد نهضت ملی مسکن با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در شهر ایلام آغاز شد.

«عبدالله بهادری» ، مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام، در این مراسم گفت: عملیات احداث این تعداد واحد در بلوار دانشجو شهر ایلام با مساحت ۴۶۹۹ ‌ متر مربع و زیربنای ۲۱ هزار و ۲۰۰ متر مربع در ۹ طبقه احداث خواهد شد و طبق زمان بندی که برای این پروژه در نظر گرفته شده یک مقطع ۲ ساله است که تا سال ۱۴۰۳ طرح ملی مسکن در شهر ایلام تحویل داده خواهد شد.
وی با بیان اینکه تاکنون ۳۴۳۲  نفر از متقاضیان طرح مسکن ‌ملی در استان آورده خود را به‌طور کامل واریز کرده‌اند، از افزایش احداث این طرح ها با توجه به اضافه شدن تعداد واجدین شرایط خبر داد و گفت: هدف از طرح نهضت ملی مسکن ساماندهی بازار مسکن و اجاره بها و خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه است که برای تحقق این هدف ضمن تسریع اجرای پروژه ها، رعایت نکات فنی و کیفیت نیز با دقت زیر نظر ناظرین قرار دارد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام تصریح کرد: در صورت مشاهده عدم رعایت نکات فنی در احداث هر یک از پروژه‌های نهضت ملی مسکن که باعث کم شدن استحکام بنا و کیفیت ساختمان شود، بلافاصله پروژه تعطیل و حتی تخریب خواهد شد، چرا که حفظ جان و مال مردم را اولویت احداث هر پروژه‌ای می‌دانیم.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام واگذاری زمین به قیمت بسیار کم و در اقساط بلندمدت ، بهره‌مندی از تخفیفات پروانه ساختمانی و خدمات نظام مهندسی و تسهیلات بلندمدت بانکی را از جمله مزایای طرح نهضت ملی مسکن اعلام و تاکید کرد: هیچ کارگزاری در این طرح به دنبال کسب سود نیست و واحدهای مسکونی به قیمت تمام شده که تلفیقی از سهم آورده متقاضی و تسهیلات بانکی است، احداث می‌شوند.
بهادری با تاکید بر اینکه شرط واگذاری زمین و تخصیص پروژه به متقاضیان پرداخت سهم آورده اولیه ۴۰ میلیون تومانی است که تاکنون ۳۴۳۲ متقاضی این وجه را واریز کرده‌اند، تصریح کرد: در این راستا تاکنون ۲۳۵۰ پروژه تعریف شده و با توجه به افزایش روزانه این افراد به زودی برای همه کسانی که آورده اولیه را پرداخت نمایند، پروژه نهضت ملی مسکن تعریف خواهد شد.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/